_

Problem z AutoCADem

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Re: Problem z AutoCADem

Postprzez srylag » cze 07, 2015 19:54

Mam ten sam problem (wyświetla się to info i wyrzuca program), ale wiem co może być tego przyczyną.

Akurat mam win7, ale to może być ten sam powód dla obu systemów. Dziś i wczoraj siedziałem trochę w konfiguracji systemu i powyłączałem parę usług i uruchamianych aplikacji. (komenda msconfig w starcie) Na pewno wyłączyłem tam 2 usługi dotyczące Autodesku, teraz je włączyłem, ale chyba jeszcze nie wszystko. Nie musi to być powód we wszystkich przypadkach, może jakaś inna aplikacja to blokuje, ale akurat u mnie przestało działać zaraz po szperaniu w konfiguracji.

Jak mi się uda to rozwiązać, to powiem dokładniej co musi być włączone.

Edit:
Rozwiązałem. Należy włączyć usługę FlexNet Licensing Service, a potem ją uruchomić w menedżerze zadań w karcie usług, lub zrobić restart. Pozostałe usługi i procesy Autodesku mogą być wyłączone.
srylag

Re: Problem z AutoCADem

Postprzez Kozzi » kwi 07, 2017 20:17

Odkopię bo ludzie często miewają z tym problem. PPM na skrót, klikasz właściwości, w polu element docelowy wpisujesz " /nohardware " . U mnie zatrybiło, po wielu trudach i znojach.
Kozzi

Poprzednia strona

Powrót do AutoCAD