_

Problem z odświeżaniem w bloku dynamicznym

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Problem z odświeżaniem w bloku dynamicznym

Postprzez renesansowy_zdzisiu » lis 01, 2018 12:52

Szanowni użytkownicy,

Mam problem z odświeżaniem w dynamicznym bloku. W ramach bloku znajdują się pola tekstowe z elementami typu Field oraz atrybuty (_attdef), które mają do siebie odwołanie (proste formuły matematyczne). Problem polega na tym, że po zmianie wartości w atrybucie, nie odświeża się wartość w polach tekstowych (oczywiście po użyciu polecenia regen). Oczywiście używałem polecenia _attsync oraz polecenia _battman - bez rezultatów. Polecenie _battman oczywiście pozwala rozwiązać połowicznie problem poprzez zmianę wartości domyślnej ale chyba nie o to chodzi. Całej sprawie dodaje pikanterii kilka obserwacji:
1. jeżeli wejdę do bloku poprzez edycję i tam zmienię wartość, to polecenie regen odświeża pola tekstowe z elementami Field
2. blok dynamiczny wykonany kilka tygodni temu na tym samym sprzęcie i realizujący podobne zadania działa bez problemów.
3. działający blok dynamiczny, po użyciu polecenia _resetblock wraca do swoich parametrów, natomiast aby dane w atrybutach się odświeżyły należy uruchomić polecenie _regen, w przypadku nie działającego bloku, polecenie _resetblock powoduje automatyczny powrót do wartości domyślnych
4. działający blok posiada tylko atrybuty, które mają do siebie odwołanie, bez pól tekstowych z elementem Field

Z moich dotychczasowych obserwacji wynika, że problem z blokiem może być spowodowany z jakimś parametrem, który stale resetuje blok do wartości domyślnych zapisanych w atrybutach. Czy istnieje taki parametr? Próbowałem znaleźć na forach ale bez rezultatów.

Z góry dziękuję za pomoc.
renesansowy_zdzisiu

Powrót do AutoCAD