_

Problem z odczytem plików w Autocad 2016

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Problem z odczytem plików w Autocad 2016

Postprzez wojtek0490 » lip 04, 2018 13:36

Witam serdecznie.

Mam problem z Autocad 2016.
Po dwukrotnym kliknięciu na ikonę pliku .dwg ładuje mi się program z komunikatem "(ścieżka do pliku)" jest aktualnie wykorzystywany lub jest do odczytu. Czy chcesz otworzyć plik do odczytu?

Po kliknięciu tak otwiera mi się plik do odczytu, natomiast po kliknięciu ładuje mi się plik normalnie - co wg. mnie jest dziwne, bo nie powinien się wcale załadować. Oprócz tego po kliknięciu "nie" mam możliwość zapisania pliku.

Komunikat nie pojawia się gdy uruchomię program, a później użyję z menu otwórz wskaże ten sam plik. Nie mam również komunikatu, gdy otwieram plik za pomocą programu Draftsight (obojętnie czy to przez otwórz za pomocą lub dwukrotne kliknięcie na ikonę). Stąd przypuszczam, że to nie jest problem z plikiem, a z programem Autocad.

Czy może ktoś miał podobnie lub może macie jakieś wskazówki jak poradzić sobie z tym komunikatem? Ponowna instalacja Autocad nie wchodzi w grę - sprzęt służbowy.
wojtek0490

Re: Problem z odczytem plików w Autocad 2016

Postprzez wojtek0490 » lip 25, 2018 14:54

Znalazłem odpowiedzi na swoje pytania. To po prostu bug programu i póki co nie ma na to sensownego rozwiązania. Zamiast podwójnie kliknąć na ikonę i otworzyć należy najpierw program otworzyć, a później plik. Ewentualnie zmienić wersje Autocada.
Link poniżej:
Kod: Zaznacz cały
https://forums.autodesk.com/t5/autocad-forum/dxf-files-open-twice-from-cold/td-p/6461763
wojtek0490

Powrót do AutoCAD