_

Problem z opcją ZOOM po przejściu z AC 2008 na AC 2017

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Problem z opcją ZOOM po przejściu z AC 2008 na AC 2017

Postprzez majkelR » sie 25, 2018 13:45

Dzień dobry,

Do pracy w AutoCAD’zie używam tabletu Wacom. Piórko do tabletu nie posiada scroll’a, więc zoom’uję używając opcji ZOOM z menu kontekstowego. Dla wygody będę używał nazw przycisków w myszce.

Do tej pory w pracy używałem AC w wersji 2008, ale w nowej firmie jest już AC 2017.

W AC 2008 podczas używania narzędzia zoom z menu kontekstowego, można było jednocześnie użyć narzędzia PAN poprzez wciśnięcie środkowego przycisku myszy, nie przerywając narzędzia ZOOM.
Czyli - włączam ZOOM, włączam PAN środkowym przyciskiem myszki, a po jego puszczeniu działa dalej ZOOM.

W AC 2017 kiedy wybieram opcję ZOOM i naciskam środkowy przycisk myszy, po jego puszczeniu nie wraca opcja ZOOM, więc muszę ją za każdym razem włączać od nowa. Przy innych opcjach (rysowanie linii, wymiarów itd.) wszystko działa tak jak powinno.

Jest to bardzo mały niuans, ale niesamowicie frustrujący. Mam nadzieję, że to zrozumiale opisałem.

Używanie myszki, wpisywanie komendy, czy klikanie ikonki odpada bo to zajmuje za dużo czasu.

Jeśli ktoś miał podobny problem i znalazł rozwiązanie to proszę o podpowiedź.

Z góry dziękuję za pomoc.
majkelR

Powrót do AutoCAD