_

Problem z rastrami na wydruku

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Problem z rastrami na wydruku

Postprzez Lechu » lip 05, 2018 12:01

Witam
Zostałem poproszony o narysowanie elewacji budynku. Mimo że pracuję na Autocadzie, elewacje to nie moja działka, nigdy też nie miałem do czynienia z rastrami. Stworzyłem blok z odnośnikiem do jpg-a z wzorem płytek elewacyjnych. Poucinałem i poukładałem je na elewacji i wszystko byłoby dobrze gdyby nie wydruk. Mam problem z jakością/skalą/inny powód wydrukowanego jpg-a. Część płytek na pdf-ie jest jakby zamalowana lub zagęszczona. W modelu wygląda ok. Próbowałem narysować te problemowe od początku, ale nic się nie poprawiło. Nie bardzo wiem też dlaczego akurat z niektórymi jest problem. Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem?
Załączniki
Elewacja.zip
(584.67 KiB) Pobrane 9 razy
Elewacja.pdf
Po wydrukowaniu
(566.58 KiB) Pobrane 12 razy
Lechu

Re: Problem z rastrami na wydruku

Postprzez Tyomex » lip 09, 2018 17:48

Ja wydrukowałem PDF-creatorem no i jakość płytek jest chyba lepsza, tylko nie wiem czy coś to pomogło. Zauważyłem z kolei przekątne kreski na niektórych wypełnieniach, ale to może być kwestia przeglądarki PDF. Tylko teraz plik zajmuje 17MB :D .
Tyomex

Powrót do AutoCAD