_

Problem z rysunkiem 2d Na pozór prostopadłe linie

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Problem z rysunkiem 2d Na pozór prostopadłe linie

Postprzez agamariarozi » maja 29, 2017 19:30

Hej, mam taki problem, że zaczęłam rysować swoje rzuty w AutoCadzie, ale podczas rysowania drugiego rysunku chyba niechcący obróciłam odrobinę układ współrzędnych. Efekt jest taki żę, gdy patrzę na swój rysunek pod kątem lub chcę go obrócić czy też przekopiować do "tradycyjnie" ustawionego układu współrzędnych to w większości niestety mi się cały rozwala (gdy patrzę z pozycji, w której rysowałam już do końca, w tym przestawionym lekko układzie to ja widzę rysunek prawidłowo. Najwyraźniej jakoś musiałam to w przestrzeni dziwnie narysować) Polecenie Flatten nie przychodzi z pomocą, bo, tak spłaszcza, ale najwyraźniej nie w samej osi Z tkwi problem. Tak samo sposób z wysyłaniem i sprowadzaniem rysunku z przestworzy
(move [Enter]
all [Enter]
0,0,1e99 [Enter]
move [Enter]
all [Enter]
0,0,-1e99

niestety nie pomaga. Czy jest możliwość, aby jakoś w tym widoku, w którym rysowałam zapisać rysunek (albo ten widok ustawić jako początek układu współrzędnych i później jakoś go nadpisać, zapisać by stał się "normalny" bez wymazywania/usuwana właściwie większości linii? (część z linii narysowałam na płasko i się zgadzają, ale niestety bliżej początku pracy musiałam coś zepsuć i na pozór prostopadłe linie w rzeczywistości są usytuowane gdzieś w przestrzeni, choć z mojego punktu widzenia są prostopadłe)
Proszę o pomoc, przepraszam za dość prymitywny zawiły opis, ale nie do końca potrafię mojego problemu nazwać :)
agamariarozi

Re: Problem z rysunkiem 2d Na pozór prostopadłe linie

Postprzez gambolo » maja 31, 2017 13:41

załącz rysunek
gambolo

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących