_

Problem z wyborem obrabiarki cnc

Wszystko o wytwarzaniu wyrobów.

Problem z wyborem obrabiarki cnc

Postprzez zupcia » kwi 22, 2010 18:37

Witam
Potrzebowałbym podpowiedzi jaka obrabiarka numeryczna byłaby jak najbardziej odpowiednia do wykonania ślimaka jednozwojowego o module 24. Wał na którym jest nacięty ślimak ma 1600kg. Średnica zewnętrzna ślimaka to 302mm a średnica dna zęba 196mm. Wał ten ma długość 2966mm. I mam problem z utrzymaniem sztywności. Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.
zupcia

Re: Problem z wyborem obrabiarki cnc

Postprzez Blemi » maja 04, 2010 23:23

Pozdr
BLemi
Blemi

Postprzez easy_rider » wrz 02, 2013 12:59

Jeśli chodzi o obrabiarki cnc to tutaj znajdzeisz spory wybór http://www.surplex.com/ (stronka niemiecka ale jest polska wersja do wyboru)
easy_rider

Postprzez r4n » wrz 02, 2013 23:38

Temat na czasie.
Tez skorzystam z linków.

Firma w której pracuje szuka właśnie jakieś obrabiarki budżetowej. Głownie do żłobienia form w aluminium (3-4 formy miesiecznie). Pytanie, czy do 60 000 zł - da się w ogóle coś wynaleźć co nie byłoby kompletnym padłem.

Pzdr
r4n
r4n

Postprzez easy_rider » wrz 06, 2013 14:00

do 60 000 to ciężka sprawa raczej. Stara maszyna będzie ale jak dobrze zadbana i eksploatowana to może może... Chociaż lepiej dołożyć :?
easy_rider

Postprzez r4n » wrz 07, 2013 19:11

Ano, przydałoby się dołożyć... Niestety budżet jaki jest taki jest. Trzeba polować na okazje.

Pzdr
r4n
r4n

Postprzez Janusz88 » wrz 11, 2014 09:37

No to ja mogę Ci poradzić, żebys zwrócił się do Abplanalp, gdzie mają najlepszej jakości obrabiarki. Wiem, bo sam u nich zamawialem. Doradzą Ci fachowo i na pewno celnie!
Janusz88

Postprzez topinż » wrz 11, 2014 10:32

Janusz88 napisał(a):No to ja mogę Ci poradzić, żebys zwrócił się do Abplanalp, gdzie mają najlepszej jakości obrabiarki. Wiem, bo sam u nich zamawialem. Doradzą Ci fachowo i na pewno celnie!

Ja to się zastanawiam, kto uczy handlowców takiej durnej promocji firmy.
To z daleka widać, że kolega Janusz88 (z reszta poprzednio była jakaś Magdalena, która trochę się "zakręciła" i proponowała tokarkę do frezowania) raczej nie zamawiał a na zamówienia liczy.
Można było sformułować post inaczej i efekt zamierzony osiągnąć. (nawet najprościej: "Sprawdź w Abplanalp".)
A traktując potencjalnych klientów w ten sposób (że tacy są inteligentni, że łykną taki kit), to zakładany efekt szlag trafił.
Nikt nie lubi być traktowany jak idiota , nie wspominając o tym, że nikt nie lubi robić interesów ze ściemniaczami.

Napisałem tego posta, bo taka sprzedaż jest nieco wkurzająca. To jak przemiła Pani z sieci komórkowej, która za wszelką cenę chce sprzedać niepotrzebny mi tablet, trajkocząc w kółko, że to jedyna okazja, szczególnie dla ciebie, bo jesteś naszym "starym" klientem itd itp. A ja telefon kupiłem 2 miesiące temu.
topinż

Postprzez JJ1992 » mar 22, 2016 16:59

spory asortyment obrabiarek - polteknik.pl
JJ1992

Postprzez robolitos » kwi 07, 2016 11:55

Witam,
Jestem w stanie pomóc, specjalizuję się w doradztwie i szkoleniach na obrabiarkach CNC bezpośrednio u klienta. Mogę pomóc w doborze technologi, narzędzi i parametrów. Dobrać nową maszynę, znaleźć używaną lub kooperanta. 20 lat pracy na różnych maszynach i sterowaniach daje mi szersze spojrzenie na zagadnienia w tej branży.

W tym przypadku kluczowa jest technologia nie maszyna. Maszyna powinna mieć 4 oś (frezarka) lub napędzane narzędzia (tokarka). Czy to hass, okuma, puma, albo chang yong made in china jest jedynie wyznacznikiem precyzji, szybkości i powtarzalności. Nie ma złych maszyn są tylko źle dobrane do oczekiwań ekonomicznych.

Kontakt: robolitos(@)gmail.com

Pozdrawiam
Robert
robolitos

Następna strona

Powrót do CNC