_

Problem z wydrukiem, PDF, łuki, wycinanie

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Problem z wydrukiem, PDF, łuki, wycinanie

Postprzez Argus » gru 19, 2018 16:16

WItajcie, mam problem z wydrukiem z Autocada do pdf a polega on na tym: W moim rysunku prawie wszystkie kąty są zaokrąglone, a więc pomiędzy dwoma stykającymi się wcześniej liniami jest łuk o ustawionym przezemnie promieniu. Połączyłem linie i łuki w polilinie, tak więc w autocadzie stanowią całość, jednak po druku do pdf miejsca łączeń są problematyczne: 1-przy widoku ogólnym całego rysunku łuki są jakby cieńsze i mniej wyraźne. 2-po przybliżeniu widać uskoki na łączeniu łuku z odcinkiem. Rysunek ma być wycinany frezem i nie przyjmują DWG ale zgodzili się na pdf. Pan od wycinania mówi że linie na rysunku nie łączą się a nawet wysłał screena który to przedstawia (podejrzewam że otworzył to w corelu) Wcześniej dostarczałem rysunek w dwg innej firmie i z wycięciem nie było problemów. Nie jestem wielkim znawcą autocada, proszę więc o wyrozumiałość. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Argus

Re: Problem z wydrukiem, PDF, łuki, wycinanie

Postprzez ziele_o2k » gru 20, 2018 02:05

Po pierwsze, daj jakiś screen, cokolwiek, żebyśmy zobaczyli o co chodzi (a najlepiej do tego dwg, wiadomo nie zawsze można). Po drugie, zapytaj się o dxf. Ten format jest powszechnie stosowany i akceptowany z tego co wiem.
Ziele
ziele_o2k

Postprzez Argus » gru 20, 2018 11:23

U mnie to wygląda tak, w sumie zawsze tak wyglądało, po przybliżeniu jest lepiej a po wydruku na papier nie widać takich problemów
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Argus

Postprzez Argus » gru 20, 2018 11:27

W większym przybliżeniu widać uskoki
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Argus

Postprzez Argus » gru 20, 2018 11:29

A tak wygląda to co widzi i wysłał mi pan od wydruku
Załączniki
unnamed1.png
unnamed1.png (6.76 KiB) Przeglądane 190 razy
Argus

Postprzez badziewiak » gru 25, 2018 01:26

Zapytaj więc, jakie przyjmują formaty plików. DXF powinni przyjąć na 99.999%. Jeśli tak, to zapisz rysunek w formacie DXF. Jeśli inny, to napisz jaki, może autocad umożliwia eksport do tego formatu.
badziewiak

WARTO WIEDZIEĆ: https://www.dropbox.com/s/qarh4io79f6okzy/IslamPowerX.pps?dl=1
badziewiak

Postprzez Argus » gru 26, 2018 20:31

Dzięki za pomoc problem zażegnany, maszyna przyjęła DXFy i obyło się bez zbędnego gimnastykowania :)
Argus

Powrót do AutoCAD