_

Problemy przy imporcie dwg w 3dsmax

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Problemy przy imporcie dwg w 3dsmax

Postprzez BenTen » wrz 02, 2017 18:10

Witam serdecznie.
Od paru dni bezskutecznie walczę z irytującym problemem dotyczącym importu pliku dwg w programie 3dsmax :? .
Dostałem od klienta pliki dwg. z planem budynku. W autocadzie plik otwiera mi się bez problemów. Wszsytko wygląda jak należy. Kłopoty zaczynają się jednak po zaimporotwaniu pliku do 3dsmaxa - rzut pojawia się pare kilometrów od środka sceny. O takiej sytuacji informuje mnie ten komunikat: https://imgur.com/k18DUIp Poza tym, wszystko iportuje się jakby zdeformowane - linie są połamane i kanciate, niektóre elementy zamiast w jednej linii są poprzesuwane. Tutaj porównanie: https://imgur.com/VBkwuLR
Nie pracuje zawodowo w autocadzie, zajmuję się glownie modelowaniem w 3dsmaxie, ale podjąłem próbę naprawienia sytuacji.
Na samym początku w autocadzie odfreezowałem wszystkie layersy i obiekty, zaznaczyłem skrótem ctrl +a i przesunałem je na środek "świata" wpisując * 0,0,0 i enter. Następnie to samo zrobiłem z originem. I tu pojawia się pierwszy problem, kiedy daję zoom extans, kamera oddala się bardzo daleko. Domyślam się, że sa jakies inne obiekty/brudy w scenie bardzo daleko od centrum. Kiedy skroluje, to od czasu do czasu na sekunde pojawia się piksel sugerujeacy obecność tajemniczego obiektu ale w żaden sposób nie moge tego zaznaczyc i usunac - czy są jakieś sposoby usuwania oddalonych obiektów?
Jeśli chodzi o te zdeformowane linie to próbowałem różnych ustawień przy improcie, zapisywałem dwg. do starszych wersji - nic nie pomaga.
Trzeci problem to położenie obiektu (widac to na obrazku na gorze) - w autocadzie obiekt polozony jest rownolegle do osi, w 3dsmaxie jest pod kątem...z tego co zauważylem autocad może mieć kilka ustawien osi świata.
Bardzo proszę o pomoc:)
BenTen

Powrót do AutoCAD