_

Profile zamknięte gorącowalcowane

Zagadnienia inżynierskie: problemy w oderwaniu od konkretnej aplikacji.

Profile zamknięte gorącowalcowane

Postprzez swr » lut 02, 2019 23:27

Witam,

Potrzebuje równych profili do budowy plotera cnc. Niestety profile zimnowalcowane mają strasznie nierówne ścianki. Zdobycie profili precyzyjnych powyżej 50x50 mm graniczy z cudem nawet w okolicach Warszawy.

Nigdy nie miałem do czynienia z profilami zamkniętymi gorącowalcowanymi, faktem jest że są troszkę droższe tylko jak to jest z precyzją wykonania. Wiadomo że kątowniki g/w ceowniki itp. maja o wiele lepszą płaszczyznę niż profile z/g.
Czy ktoś mający styczność z takimi profilami może coś niecoś napisać na ich temat (dodam że dzwoniłem już do kilku hurtowni i niestety od handlowców nie mogłem się tego również wywiedzieć)
Pozdrawiam
swr

Re: Profile zamknięte gorącowalcowane

Postprzez cordem » lut 03, 2019 09:39

Pytania o dokładność wykonania kieruj raczej do producentów profili a nie do dystrybutorów.
Na ich stronach powinny być katalogi z podaną tolerancją wykonania i odchyłkami kształtów.
Obliczenia i analizy wytrzymałości
i mechaniki konstrukcji
www.cordem.pl

Do 3City citizens:
Myli się ten, kto sądzi, iż sukces uzyskany za pomocą niegodnych środków może przynieść dobre rezultaty. PLATON
cordem

Postprzez topinż » lut 03, 2019 09:54

Ja mam prośbę. Daj mi jakiś link do tych profili zamkniętych gorącowalcowanych. Piszesz, że są trochę droższe, tzn gdzieś to znalazłeś. W życiu nie słyszałem o zamkniętych profilach gorącowalcowanych, może czegoś się nauczę.

Przy okazji - do czego ci ta dokładność (nie bardzo wiem w jaki sposób te ścianki są nierówne) przy robieniu protera - chcesz to pospawać i bezpośrednio do profili przykręcać prowadnice itd?
topinż

Postprzez swr » lut 03, 2019 13:15

W Thyssenie mają ofertę profili goracowalcowanych.
http://www.thyssenkrupp-materials.pl/pl_stal_weglowa. -oznaczone na czerwono stal weglowa

Co prawda nigdy nie braliśmy od nich żadnych profili, profile zimnowalcowane bierzemy od lokalnego dostawcy i czasem są dobra a czasem to dramat profil z zapadniętą ścianką i do tego romb tworzy (pewnie zalezy od zużycia walców itp).
Jeżeli chodzi o wymiary to śa podane w normach, ale wiadomo jak się zachowuje się stal formowana na zimno - naprężenia itp być może to jest przyczyną.
Obserwujac teowniki i ceowniki gorącowalcowane, ktore mają dużo równiejszą powierzchnię od profili zimnowalcowanych, pomyślałem że z profilami tez tak jest, a pytam bo nigdy ich nie widziałem.
Jeżeli chodzi o pytanie to dzwoniłem do źródła (handlowców pracujących u producentów).

Prowadnice chciałem bezpośrednio przykręcić do plotera (przecinarki plazmowej)
swr

Powrót do Warsztat