_

Program do modelowania mechanizmów

Zagadnienia inżynierskie: problemy w oderwaniu od konkretnej aplikacji.

Program do modelowania mechanizmów

Postprzez Edwin » sie 22, 2017 21:30

Cześć,

To mój pierwszy post na tym forum, więc jeśli znajduje się w niewłaściwym dziale, to proszę moderatora o przeniesienie.

Temat dotyczy programu do modelowania geometrii mechanizmu na podstawie zadanej drogi punktu. Żeby lepiej zobrazować sytuację wrzucam link do filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=DfznnKUwywQ

W tym filmiku autor demonstruje działanie programu, który na podstawie zadanej krzywej - w tym przypadku splajnu - określa przybliżoną geometrię mechanizmu. Ktoś się może orientuje w jakim programie można zrobić coś takiego? Przez jakiś czas używałem Inventora ale tam w module symulacji dynamicznej można przy działającym mechanizmie "wyciągnąc" drogę punktu.

Pozdrawiam
Edwin

Re: Program do modelowania mechanizmów

Postprzez danula55 » wrz 14, 2017 14:11

Dzień dobry ..zlecę przeprojektowanie..dwóch małych...napędów jeden do uradzana..sportowego ręcznego drugi...do napędu pojazd nietypowy...sportowy napęd nożny......konstrukcje sa..tylko przeprojektowanie.....2-3 projekty....oraz złożenie prototypu....
danula55

Postprzez danula55 » wrz 14, 2017 14:12

to było zapytanie..wysłało mi się za wczesne......termin interesuje mnie i cena..proszę o odpowiedz...
danula55

Postprzez piotrekm13 » wrz 14, 2017 17:17

Pani Danuto, dalej walczy Pani z tym orbitreko-rowerkiem?
Zalecałbym założenie nowego wątku zamiast wcinać się innym.
piotrekm13

Postprzez danula55 » wrz 14, 2017 21:36

tak...... :)
Ostatnio edytowany przez danula55, wrz 14, 2017 21:46, edytowano w sumie 1 raz
danula55

Postprzez danula55 » wrz 14, 2017 21:43

[quote="danula55"]tak......to prawda....już wszystko gotowe projekt jest.......części.są....tylko nie ma kto złożyć..pan inż naniósł projekt 3d..wspaniały facet....bystry zdolny gość ...wszystko gra..tylko niestety prototypu doczekać się nie mogę.....nie ma czasu....i stoję z tym..... miedzy czasie jeszcze 3- projekty są do zrealizowana..jeden już jest w3d....ale nie mam wykonawcy......kto się tego podejmie......pan inz...niestety tak jak fajny miły tak zajęty przez rodzinę...katastrofa.....projekt w warszawie do zatwierdzana już został przez pana rzecznik złożony ..oczywiście jak się okazało po 4 miesiącach.....po dostarczaniu do reki...masakra...no masakra.....wiec szukam ......nadal chętnego......pana który zrobi szybko prototyp....i to nie jeden tylko 4........proszę o kontakt...kto zna i poleci mi9 dobrego pana....
danula55

Powrót do Warsztat