_

Program do rysowania schematów mechanicznych

Rozmowy na różne bardziej lub mniej luźne tematy, nie związane z tematyką innych forów.

Program do rysowania schematów mechanicznych

Postprzez beznazwy12 » paź 27, 2017 17:08

Witam,
poszukuję jakiegoś programu, który ułatwiłby mi rysowanie ideowych schematów układów mechanicznych i podobnych rysunków w takim stylu, jak widać na obrazkach niżej. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej i będę musiał ich sporo zrobić. Chciałbym, żeby jako-tako wyglądało to profesjonalnie, więc paint odpada. Naszukałem się czegoś takiego trochę, ale nie mogę znaleźć :( A również nie sądzę, żeby coś takiego nie istniało, nie wierzę, że ludzie pisząc książki, robiąc prezentacje itp. rysują to w paincie :lol: Czy jest ktoś w stanie coś takiego polecić? Dobrze by było, gdyby był prosty do ogarnięcia, nie mam niestety czasu na ogarnięcie trochę bardziej skomplikowanego programu, więc np. coś w stylu LaTeXa odpada

Linki do obrazków (na takich mi najbardziej zależy)
https://ibb.co/gRyuD6
https://ibb.co/gSHbRR
+ obrazek
Obrazek
beznazwy12

Re: Program do rysowania schematów mechanicznych

Postprzez piotrekm13 » paź 27, 2017 20:44

Chyba AutoCAD by był najbardziej odpowiedni. Ewentualnie jakiś darmowy odpowiednik w stylu Draft Sight. Z tym że musisz chwile poświęcić żeby się nauczyć podstaw.
piotrekm13

Postprzez gambolo » paź 27, 2017 21:42

tinycad
gambolo

Postprzez beznazwy12 » paź 28, 2017 21:26

Ok, dzięki. Dość słabo znam AutoCada, ale chyba w nim będę musiał sobie poradzić. Jakoś to idzie, ale niestety jest czasochłonne :( Ten tinycad wygląda fajnie, ale niestety, wszystkie biblioteki, które są do niego dostępne są do tworzenia schematów automatyki/elektrycznych (swoją drogą pod tym względem jest całkiem fajny, pewnie będę używał).
Pozdrawiam
beznazwy12

Powrót do Off topic