_

Program do symulacji MED - dla studenta

Forum o CAE.

Program do symulacji MED - dla studenta

Postprzez Jahwe94 » sie 04, 2018 19:16

Witam,

Mam pytanie do Was wszystkich.

Czy znacie jakiś darmowy bądź dostępny dla studenta (lub do pobrania - w celach edukacyjny) program korzystający z metody elementów dyskretnych w którym mógłbym wykonać prostą symulację z wcześniej utworzonym modelem 3D (w kształcie walca z łopatkami) oraz ustawionym w programie dużym prostopadłościanem złożonym z kulek w której mógłbym "wjechać" tym (obracającym się) modelem w ten prostopadłościan i obserwować jego oddzielanie od calizny ? (konkretnie chodzi o symulację urabiania organu kombajnu ścianowego)

Wyprzedzając pytania:
-moja uczelnia nie ma dostępu do tego typu programów dla studentów
-przeglądnąłem już za tym sporo internetu, jak do tej pory znalazłem jedynie Newton DEM w wersji Viewer, PFC3D w wersji demo jednak pozwala ona na użycie jedynie 1000 kulek w dodatku jest dość ciężki w obsłudze i trzeba znać nieco język programowania Python, oraz Yade DEM który jest tylko na Ubuntu...
-wysłałem parę maili z prośbą o udostępnienie wersji edukacyjnych jednak zero feedback'u z żadnej firmy

Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Jahwe94

Re: Program do symulacji MED - dla studenta

Postprzez NewJoker » sie 04, 2018 21:36

To bardzo specjalistyczne programy i może być ciężko znaleźć coś darmowego albo z wersją studencką. Może uda Ci się uzyskać dostęp do akademickiej wersji np. tego softu: https://www.edemsimulation.com/software/
NewJoker

Re: Program do symulacji MED - dla studenta

Postprzez gambolo » sie 09, 2018 11:07

Nie wysyłaj emaili tylko zadzwoń do dystrybutora.
gambolo

Powrót do CAE