_

programowanie maszyn CNC

Wszystkie posty ze starego forum CAD/CAM.

programowanie maszyn CNC

Postprzez Mariusz » mar 03, 2005 18:48

witam wszystkich<p>Mam takie oto pytanko: Czy możliwe jest nauczenie się programowania maszyn sterowanych numerycznie (np. frezarek) za pomoca jakiegoś programu? Jesli tak to jakiego? Co potrzebne jest aby móc porgramowac maszyny CNC? <p>Bardzo chciałbym się nauczyć ale nie mam możliwości trenowania na maszynie.<p>Z góry wielkie dzięki za odpowiedź<br>
Mariusz

Re: programowanie maszyn CNC

Postprzez mw[no-spam] » mar 04, 2005 07:18

: witam wszystkich<br>: Mam takie oto pytanko: Czy możliwe jest nauczenie się programowania maszyn sterowanych numerycznie (np. frezarek) za pomoca jakiegoś programu? Jesli tak to jakiego? Co potrzebne jest aby móc porgramowac maszyny CNC? <br>: Bardzo chciałbym się nauczyć ale nie mam możliwości trenowania na maszynie.<br>: Z góry wielkie dzięki za odpowiedź<p>moim zdaniem bedzie to bardzo trudne<br>po pierwsze program programowi nierowny poniewaz czesto wystepuja roznice pomiedzy tym co chcesz osiagnac a co osiagniesz<br>po drugie dobry program musi uwzgledniac wszelkie aspekty zwiazane z charakterystyka materialu - to trzeba przetrenowac w praktyce<br> i jeszcze kilka innych uwag by sie znalazlo<br>uwazam iz mozna zaczerpnac sobie wiedzy teoretycznej z literatury ale po takiej dawce trudno bedzie przekonac ewentualnego pracodawce ze jest sie odpowiednim inzynierem do programowania maszyn<br>zachecam wiec do praktyki na maszynie<p>pozdr<br>wlemac<p>
mw[no-spam]

Postprzez grygus » mar 04, 2005 12:46

No ja mam troche inne zdanie niż moi szanowni prelegenci :-) <br>Prawda - nic Ci nie zastąpi praktyki. Trzeba kilka detali popsuć, aby się nauczyć :-)) - natomiast nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, abyś poznał możliwości oprogramowania CAM - nawet że tak to ujmę "na sucho". Teoria odnośnie obróbki skrawaniem, z pewnością też Ci nie zaszkodzi. Oczywiście nie chodzi mi tu o to, abyś wyrył na pamięć nazwy wszystkich kątów we frezie palcowym, ale jakbyś tak nauczył się w miare biegle liczyć wartości posuwów, obrotów itp. byłoby miło - i na pewno pomoże Ci to w pracy. No i jeszcze MUSISZ - zwyczajnie MUSISZ rozpoznawać narzędzia!! Abyś jak przyjdziesz gdzieś na rozmowe o prace i ktoś Ci pokaże rozwiertak, żebyś przypadkiem nie powiedział że to takie specyficzne wiertło!! :-))) ... znam takie przypadki! A wytaczadło to NIE jest nóż tokarski! No i dużo takich pierdułek jest. <br>Konkluzja - jak nie masz możliwości praktyki - ucz się na sucho :-)<br>Pozdro!<br>Rafal
grygus

Postprzez CAMAX14 » mar 04, 2005 14:28

hi<br>widze ze nikt nie chce ci pomoc<br>ok<br>1 potrzebujesz program do programowania cnc<br>taki jak<br>master cam<br>smart cam<br>power mill<br>camax<br>ug nx<br>jest ich duzo<br>i program do weryfikacji<br>jak verycut 5<br>jesli masz pytania skontaktuj sie ze mna <br>rys
CAMAX14

Postprzez CAMAX14 » mar 04, 2005 14:29

: hi<br>: widze ze nikt nie chce ci pomoc<br>: ok<br>: 1 potrzebujesz program do programowania cnc<br>: taki jak<br>: master cam<br>: smart cam<br>: power mill<br>: camax<br>: ug nx<br>: jest ich duzo<br>: i program do weryfikacji<br>: jak verycut 5<br>: jesli masz pytania skontaktuj sie ze mna <br>: rys<br>
CAMAX14

Postprzez wojtek100 » sty 26, 2008 20:33

Witam zainteresowanych
Mam rewelacyjny symulator tokarki+ lekcje od podstaw do zawansowanych
085 7156610 Henryk
Mam rewelacyjny symulator tokarki+lekcje.
wojtek100

Powrót do Archiwum