_

Projekt łodzi podwodnej?

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Projekt łodzi podwodnej?

Postprzez insanbelti4 » sie 08, 2020 15:11

Zastanawiałem się, czy ktoś byłby skłonny zaprojektować coś dla mnie w jakimkolwiek oprogramowaniu CAD. Mam niewielką wiedzę / doświadczenie z CAD, więc pomoc byłaby mile widziana. Chcę stworzyć projekt koncepcyjny łodzi podwodnej, który jest przeciwieństwem współczesnych łodzi podwodnych i ma kąty zamiast krzywych. Okręt podwodny oparty na takich rzeczach, jak T-14 Armata (czołg) i USS Zumwalt (statek).
Ostatnio edytowany przez insanbelti4, sie 09, 2020 12:13, edytowano w sumie 1 raz
insanbelti4

Re: Projekt łodzi podwodnej?

Postprzez NewJoker » sie 08, 2020 20:10

insanbelti4 napisał(a):ma kąty zamiast krzywych

Jestem ciekaw jak taki okręt podwodny sprawowałby się na dużej głębokości, gdzie ciśnienie jest bardzo wysokie. Warto by to sprawdzić MES-em i porównać z klasycznym designem.
NewJoker

Postprzez piotrekm13 » sie 08, 2020 23:18

To by było coś extra.
Już dawno chciałem mieć własną lódź podwodna ale odstraszaly mnie te niedesignerskie kształty.
Myślę że to byłby przewrót na rynku łodzi podwodnych.
Leon Musk by się pukal w czoło, dlaczego nie on na to wpadł.
Potem bym widział kanciaste cysterny na drogach. Koniec z obłościami!!!

PS
Ale zaprojektować mogę...
piotrekm13

Postprzez velaskez » sie 09, 2020 09:52

insanbelti4 napisał(a):Zastanawiałem się, czy ktoś byłby skłonny zaprojektować coś dla mnie w jakimkolwiek oprogramowaniu CAD. Mam niewielką wiedzę / doświadczenie z CAD, więc pomoc byłaby mile widziana. Chcę stworzyć projekt koncepcyjny łodzi podwodnej, który jest przeciwieństwem współczesnych łodzi podwodnych i ma kąty zamiast krzywych. Okręt podwodny oparty na takich rzeczach, jak T-14 Armata (czołg) i USS Zumwalt (statek).

https://www.cambridge.org/core/books/co ... B02F21B715

Jeśli Ty serio o tym myślisz to poczytaj może najpierw o tym. Kształt przez Ciebie zaproponowany byłby głośniejszy i mniej opływowy - co akurat w tej branży go absolutnie dyskwalifikuje.
velaskez

Postprzez sad_madman » sie 30, 2020 19:19

Przecież każdy wie, że obecnie stosowane rozwiązania w budowach łodzi podwodnych jest to najzwyklejsza zmowa międzynarodowych koncernów...

Teraz na poważnie. Jak zapłacisz za stworzenie modelu to mogę go wykonać. Zanim jednak zaczniesz inwestować pieniądze (bo musisz wiedzieć że nikt modelu nie wykona za 50zł) to radziłbym Ci najpierw kupić trochę literatury i poczytać. Naprawdę oszczędzisz sobie masę czasu.
sad_madman

Powrót do Forum CAD