_

Projekt parknigu, jak ustalić promień skrętu?

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Projekt parknigu, jak ustalić promień skrętu?

Postprzez dupa_nie_cadowiec » kwi 26, 2009 11:34

Obrazek

Zaznaczam, ze rysunek służy tylko do zobrazowania, mogą pojawiać się błędy.

Promień skrętu samochodu wynosi 5,95 m. Chociaż zawrzeć muszę promień skrętu bojowego wozu strażackiego, ale z tym sobie poradzę na zasadzie analogii. Jak ustalić czy samochód zmieści się na poszczególnych zakrętach? Do tego, wydaję mi się, ze jeśli ruch na parkingu jest dwustronny trzeba wziąć na to poprawkę i zostawić większą przestrzeń? Jak ją zaprojektować z najmniejszymi stratami powierzchni jednocześnie zachowując nakazane promienie skrętu? Pozdrawiam

Edit: Słyszałem, ze można wstawić samochód z biblioteki symboli i symulować jego poruszanie się, sprawdzając tym samym czy zmieści się na poszczególnych zakrętach, nie wiem czy jest dobre, i czy w ogóle możliwe rozwiązanie, czekam na Wasza podpowiedzi.
dupa_nie_cadowiec

Re: Projekt parknigu, jak ustalić promień skrętu?

Postprzez miki » kwi 26, 2009 13:37

witam,

jak kiedys pracowalem przy sporym projekcie gdzie kzyzowaly sie i wjazdy do wielopoziomowego parkingu i zaplecze hotelowe to zlecalismy wytyczenie tych promieni skretow specjalnej firmie .. mieli oprogramowanie 'autotrack' ktor 'generowalo' slad dowolnie dobranego pojazdu...

cos podeobnego do tego http://www.amicustec.ie/products/pdf/Autotrack.pdf

pozdrawiam,
m!
zuch chłopak ;D ..a wodzirej na wczasach...
miki

Postprzez dupa_nie_cadowiec » kwi 26, 2009 14:28

a jakiś inny sposób? ja mam projekt jedynie na zaliczenie w szkole, a nie w pełni profesjonalny projekt do realizacji, może da się nieco prościej?
dupa_nie_cadowiec

Postprzez MYCA » kwi 26, 2009 15:55

:D Hi,

tu masz "na styk"...

http://w983.wrzuta.pl/plik/1uvclJCDAzT/promien_skretu

Pozdr. tomek
MYCA

Powrót do AutoCAD