_

[Sketchup] Projekt stojaka - prowadzenie osi konstrukcyjnych

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

[Sketchup] Projekt stojaka - prowadzenie osi konstrukcyjnych

Postprzez wojciech_69 » lis 20, 2019 16:09

Chcę wykonać projekt do druku 3D stojaka pod lampy halogenowe który uległ uszkodzeniu...

Dopiero zaczynam przygodę ze Sketchup-em i mam problem jak poprowadzić osie konstrukcyjne by później móc doczepić "za pomocą ich" inne elementy do bryły.

Utworzyłem walec i teraz zastanawiam się jak zaczepić do niego osie...? Czy wrysować ten walec w inną bryłę/figurę, w niej zaznaczyć osie a następnie nałożyć na walec...?

Proszę o podpowiedz jak od początku powinien wyglądać proces projektowania tego elementu - bo może zacząłem od złej strony projektować oraz czy zaczynając przygodę z drukiem 3D słusznie wybrałem Sketchup i w późniejszym etapie nie będzie problemu by drukować elementy/modele 3D (nawet wysyłając dany projekt Sketchup-a firmom zewnętrznym do wydrukowania [export/import przez inne programy]).?
Załączniki
IMG_20191120_143434.jpg
druk.jpg
wojciech_69

Re: [Sketchup] Projekt stojaka - prowadzenie osi konstrukcyj

Postprzez Kacper Suchomski » lis 20, 2019 18:44

Odezwałem się na priv. Pozdrawiam
Kacper Suchomski

Postprzez wojciech_69 » lis 20, 2019 20:59

Dzięki za propozycję, jak sam nie dam rady zaprojektować to być może się odezwe, ale liczyłem bardziej na podpowiedź co zrobić żeby te osie nanieść na projekt...
wojciech_69

Postprzez Kacper Suchomski » lis 20, 2019 21:03

Akurat na tym programie się nie znam
Kacper Suchomski

Powrót do Modelowanie 3D