_

Projekt wału dwupodporowego

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Re: Projekt wału dwupodporowego

Postprzez topinż » sty 08, 2017 16:56

Reakcje są policzone ciutkę źle. Może to by i mogło być, chociaż nie bardzo wiem jak to uzasadnić, ale nie wczytywałem się też w obliczenia koleżanbki i może to tak nawet wyjdzie, zależy jak się zaokrągla i ile razy. Jakkolwiek za nic nie mogę zreozumieć tych złych wartości. Pisze dziwewczyna dobrze wzory, a potem wylicza jakieś dziwolągi.
Może to i takie strzelanie. Ale chyba łatwiej się tego nauczyć niż tak strzelać.
topinż

Postprzez piotrekurszula » sty 08, 2017 20:24

Staram się liczyć wszystko wg wzorów i już kilka razy to sprawdzałam i naprawde nie wiem o co chodzi z tym błędem. Kombinuje z tymi wartosciami na rózne sposoby bo innych wartosci z tych wzorów wg mnie nie da sie wyliczyć. Wszystko liczę tak jak to jest w tym przykładzie z ksiązki który dostałam. Chyba ze w tej ksiązce jest to zle zrobione i dlatego tak ciagle zle mi wychodzi.
piotrekurszula

Postprzez topinż » sty 08, 2017 21:14

piotrekurszula napisał(a):Staram się liczyć wszystko wg wzorów i już kilka razy to sprawdzałam i naprawde nie wiem o co chodzi z tym błędem. Kombinuje z tymi wartosciami na rózne sposoby bo innych wartosci z tych wzorów wg mnie nie da sie wyliczyć. Wszystko liczę tak jak to jest w tym przykładzie z ksiązki który dostałam. Chyba ze w tej ksiązce jest to zle zrobione i dlatego tak ciagle zle mi wychodzi.

Ja to w sumie strzelam, że jesteśmy z kolegą Majklu łosiami , którzy dali się wpuścić a ty z nas robisz sobie teraz jaja.
Toż na jeden z postów odpowiedziałem że wartości momentów są w sumie OK (jakies tam różnice z niedokoca dokładnie wyliczonych reakcji , co może wynikać z zaokrągleń). Ewentualnie ja osobićie bym wolał żeby wykres momentów w tym wypadku był poniżej osi X ale też się nie upierałem. Czyli miałaś wykres z dobrymi wartościami trzeba było go ewentualnie przerzucić lustrem względem osi X (albo i niekoniecznie).
Jakkolwiek siły tnące były żle. Poprawiasz siły tnące i psujesz wykres momentów, potem poprawiasz nieco wykres momentów ale pojawia ci się jakaś mowa wartość 1838 - to już bóg jeden wie skąd, bo licząc z wzoru który wcześniej napisałaś (tyle że wstawiłaś do niego RD zamiast RB nie wiedzieć czemu) wychodzi 1855 (co też w wykresie który oceniłam jako powiedzmy dobry się pojawia) . Owszem licząc z drugiej strony otrzymamy 1858 (może ta 3 zamiast 5 to literówka?) ze względu na to co pisałem wcześniej - reakcje nie są policzone dokładnie. Dla samego liczenia wały nie ma to żadnego znaczenia, ale jeżeli się upierać co do poprawności wyników to niby jest coś nie OK. W sumie to sprawa wygląda tak, że albo chcesz to umieć robić i wtedy trzeba to zrozumieć , albo potrzebujesz tego jednorazowo i lepiej zapłacić komuś parę złotych za zrobienie i nie zawracać sobie głowy.
topinż

Postprzez piotrekurszula » sty 08, 2017 21:54

to ile by to kosztowało z jakimś objaśnieniem? jestem na kierunku inżynieria transportu i logistyki jest mi to potrzebne jednorazowo i do niczego mi potrzebne nie bedzie
piotrekurszula

Postprzez topinż » sty 08, 2017 21:56

Mnie osobiście takie prace nie interesują. Wstaw tą jedną wartość momentu w pukcie C dobrą i będzie OK.
topinż

Postprzez piotrekurszula » sty 11, 2017 17:30

dodaję teraz wykres momentów na oś YZ czy jest to poprawnie??
3333.jpg

2222.jpg
piotrekurszula

Poprzednia strona

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących