_

Projekt wału dwupodporowego

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Projekt wału dwupodporowego

Postprzez piotrekurszula » sty 06, 2017 12:38

Obliczam projekt wału maszynowego dwupodporowego. Moje obliczenia stanely w miejscu narysowania wykresu momentów zginających i tnących w płaszczyźnie xz. wykres narysowałam lecz nie wiem czy jest on poprawnie czy mogłby mi ktos pomóc.
Scan.jpg
piotrekurszula

Re: Projekt wału dwupodporowego

Postprzez topinż » sty 06, 2017 13:16

Jest żle
topinż

Postprzez Majklu » sty 06, 2017 13:31

Pokaż jak liczyłaś te momenty. Zrób sobie wykres w odpowiedniej skali, żeby się nie pogubić.

edit: nie mam wiele czasu , ale policzyłem to na kartce i wrzuciłem w forceeffect( swoją drogą polecam się tym pobawić , albo jakimś innym programem ,możesz posprawdzać wyniki) . Mnie się zgadza z kartką i FE.

Rzuć okiem.
Załączniki
wał2.png
raport z FE
wał1.png
zamodelowanie obciążen w FE
Majklu

Postprzez piotrekurszula » sty 06, 2017 20:47

to są moje obliczenia:
1.jpg

2.jpg

3.jpg
piotrekurszula

Postprzez Majklu » sty 06, 2017 21:26

nawet mi się nie chce tego sprawdzać. Pytasz się o wykres momentów, a wrzucasz obliczenia reakcji. Masz źle policzone momenty. Zero własnych chęci, wrzućcie mi gotowe. Policz te momenty , to może ktoś Cię naprowadzi. Mnie się odechciało, poświęciłem Ci własny czas, a Tobie się nie chce nasmarować kilku obliczeń...
Majklu

Postprzez piotrekurszula » sty 07, 2017 11:00

Te obliczenia które posiadam wykonuje na podstawie projektu danego od wykładowcy i po prostu podał mi inne dane by wykonać to na podstawie tego projektu który on podał. Wykonuje go linijka po linijce i zadnych innych obliczeń w tym wzorowym projekcie nie ma. Dlatego też nic więcej nie liczyłam gdyż myślałam ze to wystarcza, no i też za bardzo nie mam teraz pojęcia jak to teraz liczyć jeśli sugerujesz ze to jest źle.
piotrekurszula

Postprzez Majklu » sty 07, 2017 11:19

Nie rozumiem. Sprawdzilas chociaz część tego co wyslalem ? Przecież musiałaś liczyć momenty żeby wyrysować wykres. :roll: . część wykresu masz dobrze. Porównaj z tym co wyslalem , otwórz jakąkolwiek książkę, policz to pomożemy.
Majklu

Postprzez piotrekurszula » sty 07, 2017 17:42

tak wyglądają moje obliczenia momętów:
momenty.jpg

i czy teraz dobrze mam wykres?
wykres.jpg

Jeśli jest to zle to czy może ktoś podpowiedzieć jak to zrobić bo juz nie mam pomysłu
piotrekurszula

Postprzez Majklu » sty 07, 2017 18:49

Dalej źle. Z jakiej paki w pkcie C tak liczysz moment ? Wyslalem Ci screeny i tam są dobre wyniki momentu. W dwóch punktach Ci się zgadza, ale coś chrzanisz w pkcie C. Czemu tak to liczysz ? Jeśli lecisz od lewej to czemu wrzucasz tam reakcję 1200N zamiast tą 7600N ? Bo nie rozumiem Twojego toku myslenia
Majklu

Postprzez piotrekurszula » sty 07, 2017 19:08

to jest rysunek do projektu i wg mnie z niego wynika że Rdx które jest mi potrzebne do obliczenia punktu C znajduje sie po prawej stronie. Dlatego w ten sposób wyliczam punkt C
rysunek.jpg
piotrekurszula

Następna strona

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących