_

[ZW3d] Projektowane form wtryskowych

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

[ZW3d] Projektowane form wtryskowych

Postprzez karoln » cze 06, 2017 19:48

Jak w temacie. Ma ktoś z was jakieś praktyczne doświadczenie z tym oprogramowaniem przy projektowaniu form wtryskowych?
Zastanawiam się nad zakupem bo cena jest atrakcyjna (około 15 tys. netto) w porównaniu np do takiego Creo. Warto przyoszczędzić czy jednak wyjdzie drożej w perspektywie kilkuletniego użytkowania patrząc na WYDAJNOŚĆ pracy?
A może są jeszcze jakieś inne tańsze cady z modułem do form? :)
karoln

Re: [ZW3d] Projektowane form wtryskowych

Postprzez gilos » cze 08, 2017 15:40

15 klocków netto to barrzo atrakcyjna cena :)
gilos

Postprzez cashan » cze 09, 2017 08:30

15k to coś chyba jednak drogo jak za ZW3D. (No chyba ze za full wersje...)
Pytałes się u resellera i dostałeś taką cene czy "zgadujesz" ? Z tego co widze po sieci to sa niezłe upusty - zwlaszcza dla nowych fiem ( po 10 - 30%)
cashan

Postprzez karoln » cze 09, 2017 12:04

Tak, pytałem. Tyle kosztuje wersja Professional czyli pełny CAD z modułem do form.
tutaj porównanie modułów : http://www.zw3d.com.pl/moduly-zw3d/porownanie-modulow
Cena jest bardzo atrakcyjna w porówaniu do topowych rozwiązań jak Creo, NX...Pytanie jak taka oszczędność przełoży się na dochód w dłuższej perspektywie.
Sam potestowałem program tylko przez chwilę i zrobił na mnie pozytywne wrażenie, pewnie przekopię go lepiej jak znajdę czas ale chętnie posłucham opinii praktyków jeśli tacy są. :)
karoln

Postprzez cashan » cze 10, 2017 08:46

karoln napisał(a):Tak, pytałem. Tyle kosztuje wersja Professional czyli pełny CAD z modułem do form.

A to może i tak. Ja mam wersję Standard - od roku, przedtem używałem Lite - i nie narzekam.

Co prawda nie projektuję form - używam go raczej jako modelera 3D do "rożnych celów" :) (głównie projektowanie mechaniczne).
Widać pewnie niedociągnięcia - ale osobiście uważam stosunek cena do możliwości za bardzo korzystny.
cashan

Postprzez karoln » cze 13, 2017 08:27

cashan, a co cię w nim szczególnie irytuje?
Korzystasz może w pracy z narzędzi do naprawy geometrii ze step, igs?
karoln

Postprzez cashan » cze 13, 2017 09:17

Głównie to brak materiałów szkoleniowych :). Dostepne sa jakieś śladowe w YouTube i u producenta, ale w porównianiu do ilości materiałów dla Solidów czy Inventora to naprawde kropelka. No i słaba popularnosc na rynku powoduje że kiepsko jest z kooperacją czasem jesli chce się być członkiem wiekszego zespołu (program importuje inne formaty, ale wypluwa już tylko standardowe :) )

Wady oczywiscie są. Problemy wystepujące czasem z zaokrągleniami (potrafi się zbiesic), kłopotliwy wybór elementów podczas edycji, ale nic co by uniemożliwiało prace. Całkiem miło wygląda możliwość pracy na powierzchniach.

W razi ekłopotów zazwyczaj okazuje się że po kontakcie z supportem dany problem jest rozwiazywalny, tylko że "trzeba wiedzieć jak".

Polecam pobranie wersji próbnej - w razie konieczności, po kontakcie z sprzedawca pewnie da sie okres testów przedużyć. Sprawdzenie działania samemu jest najbardziej efektywne ;D.
cashan

Postprzez Adrian Dudek » lip 27, 2017 10:16

Od kilu miesięcy używam ZW3D do form. Działa całkiem miło i sprawnie. Jakieś drobne błędy się zdarzają, ale nic czego nie dało by się obejść w 2 minuty. Materiałów jest mnóstwo - filmy na youtube, możliwość zakupienia bezpośrednio od firmy. Ja osobiście skorzystałem ze szkolenia - szkoleniowiec przyjechał do mnie do firmy, posiedzieliśmy dwa dni - odpowiedział na wszystkie pytania. Przed zakupem skorzystałem jeszcze z darmowego podręcznika, w którym znalazłem wszystkie informacje - http://www.zw3d.com.pl/pobierz-zw3d/e-book-szybki-start-cad-cam
Adrian Dudek

Powrót do Modelowanie 3D