_

Projekty 2D samochodów dostawczych

Projekty 2D samochodów dostawczych

Postprzez Hudini_PL » wrz 13, 2018 22:01

Witam,

Poszukuję osoby, bądź firmy która posiada projekty 2D w formacie DWG/DXF wnętrz samochodów dostawczych (Fiat Ducato, Citroen Jumper, Peugeot Boxer, Iveco Daily, Mercedes Sprinter, VW Crafter, Renault Master itd...)

Firma w której pracuję wyposaża wnętrza samochodów dostawczych w dodatkowe wyposażenie i przerabia je na specjalistyczne samochody, w tym roku planujemy zakup maszyny CNC do wykonywania elementów wykończenia wnętrza (np. podłogi antypoślizgowej), więc zaczynamy projekty z "zeszytów" przenosić do komputera

Osoby zainteresowane proszę o kontakt na PW

Pozdrawiam
Hudini_PL

Re: Projekty 2D samochodów dostawczych

Postprzez gieroy » wrz 13, 2018 22:46

Dobry wieczór,
Proponuję iść inną drogą:
1. Wyposażyć się w skaner 3D np. jakiś tam model FARO
2. Wyposażyć się w jakiś soft 3D np. SolidWorks

Skanować sobie samochody, które będą podlegały modyfikacjom oraz robić projekty przestrzennie nie zaś w 2D.
gieroy

Postprzez cordem » wrz 14, 2018 12:33

gieroy napisał(a):Dobry wieczór,
Proponuję iść inną drogą:
1. Wyposażyć się w skaner 3D np. jakiś tam model FARO
2. Wyposażyć się w jakiś soft 3D np. SolidWorks

Skanować sobie samochody, które będą podlegały modyfikacjom oraz robić projekty przestrzennie nie zaś w 2D.

Może lepszym rozwiązaniem jest wynajęcie skanera do pomiaru (jedorazowa praca)?
Zakup planowałbym gdyby było zapotrzebowanie na stałą pracę skanera (chyba że cena skanera jest niewielka).
Obliczenia i analizy wytrzymałości
i mechaniki konstrukcji
www.cordem.pl
cordem

Postprzez gambolo » wrz 15, 2018 22:14

Co rozumiecie jako wnętrze?
Bo spectrum firmy zainteresowań firmy kieruje się na zabudowie dostawczaków więc nie potrzebujecie projektów wnętrz tylko projektów wyposażenia standardowego zabudowy pojazdu (panele boczne ścian ze sklejki, podłogi itp.) lub projektów zabudowy furgonowej (punkty montażowe, rozrys podłogi itp.) by stworzyć projekt zabudowy do konkretnej konstrukcji pojazdu.
gambolo

Postprzez lukotech » wrz 16, 2018 00:30

Witam,

Ogólnie jeżeli firma zajmuje się zabudowami samochodów to istnieje możliwość zarejestrowania się na oficjalnych stronach producentów samochodów dostawczych. Przy rejestracji należy podać dane firmy. Producenci udostępniają takie dane jak wytyczne odnośnie zabudów, rysunki dwg, a nawet modele 3d. Mogę podesłać na priv linki do tych stron, które znalazłem.
lukotech

Postprzez Hudini_PL » wrz 16, 2018 23:37

Witam,

Dziękuje Panom za odpowiedź
Myślałem nad skanerem 3D ale niestety temat ten odwlecze się w czasie z powodu kosztów.

Tak jak gambolo napisał najbardziej przydatne pliki były by z gotowymi projektami wyposażenia standardowej zabudowy pojazdu (panele podłogowe, ścienne, sufitowe) na ich podstawie będziemy mogli zrobić konkretny projekt, bo kształt (wielkość) samochodu (paneli) się nie zmienia
Proszę mi wybaczyć bo jestem laikiem w kwestiach projektowych i wiem że przy dużym nakładzie pracy można samemu takie projekty zrobić, ale nie dysponując sprzętem takim jak skaner może to być trudne. dlatego też szukam kogoś kto może robił już coś takiego, lub takie projekty posiada.

Ogólnie jeżeli firma zajmuje się zabudowami samochodów to istnieje możliwość zarejestrowania się na oficjalnych stronach producentów samochodów dostawczych. Przy rejestracji należy podać dane firmy. Producenci udostępniają takie dane jak wytyczne odnośnie zabudów, rysunki dwg, a nawet modele 3d. Mogę podesłać na priv linki do tych stron, które znalazłem.

Mógłby Pan przesłać mi na PW linki do tych stron? prawdę mówiąc nie szukałem nic w tym kierunku
Hudini_PL

Postprzez gambolo » wrz 17, 2018 07:24

Wpisz w google markę pojazdu i np słowo "Bodybuilder" np. Mercedes BodyBuilder
https://www.mercedes-benz.pl/content/po ... ortal.html

Każdy producent pojazdów ma taki portal z rysunkami 2D/3D pojazdów oraz wszystkimi potrzebnymi wytycznymi do zabudowy.
Trzeba się tylko zarejestrować i uzyskać akceptację od producenta. Wtedy masz dostęp do części projektowej.

Same rysunki generalnie są kiepskie, np. paneli bocznych ze sklejki nie dostaniesz bo to wyposażenie opcjonalne więc producent woli sam zarobić niż dać Ci gotowe rozkroje.
gambolo

Powrót do Praca: dam / szukam / zlecę