_

Proszę o doradę

Wszystko o działającym (lub nie) sprzęcie w pracy CAD-owca.

Proszę o doradę

Postprzez wiking1313 » lut 14, 2006 02:14

Witaam
Stanołem właśnie przed ścianą jestem zuszony kupić nowy (inny) komputer i powstał u mnie pewien dylemat, a mianowicie pracuję w Catii, ProE, troche Solid E, i ostatnio dużo w Ansysie Workbanch. Moja maszynka juz wydajnościow wysiada i dlatego proszę Was o radę co kupić zastanawiałem się nad nowym komputerem HP z AMD 3800+, 1 Gb Ramu, 120 Gb HDD, grafika nVidia GeForce 6 256 MB koszt tego to ok 3600PLN ale przegladając ebay'a napotkałem kompa Dell Precision o konfiguracji 2X2,4Ghz Intel XEON, Ram:4096 MB PC800 ECC RDRAM, grafika ATI 128 MB AGP Fire GL HDD, HDD: 36 GB Ultra160 SCSI HDD 15000 RPM, Komp ten był używany przez trzy lata przez firmę projektową i kosztuje 800 euro a wiec podobne piwniądze wiem, że wydajnościowo jest lepszy na pewno przy Ansysie ale czy warto zarezykować i kupić go jako używkę bez Gwarancji (jedynie jest gwarancja rozruchowa jeden miesiąc), czy wziąść tego HP ze względu na CADy na któych ja pracuję - nie obsługują dwóch procesorów a wiec czy ryzyko jest warte tej wydajności. Czy może ktoś wie, ma jakieś doświadczenie i może porównać te karty grafiki, z góry dziękuję za odpowiedż Pozdrowionka
wiking1313

Powrót do Hardware