_

Proszę o porade !!!!

Wszystko o wytwarzaniu wyrobów.

Proszę o porade !!!!

Postprzez redvist » kwi 08, 2006 15:09

Witam wszystkich.Chciałbym żeby mi ktoś poradził od czego warto by było zacząć swoją przygodę z maszynami CNC.Dodam ze obecnie jestem na 3 roku studiów na Pwr ( pracowałęm juz wczesniej troche na obrabiarkach tyle ze konwencjonalnych ;/ ) i wybrałem specjalizajce związaną miedzy innymi z obrabiarkami cnc :D .A konkretnie to chodzi mi o to :
a) od jakiego języka programowania warto zaczać jako początkujący
b)na jaki typ programów warto kłaśc większy nacisk CAD czy CAM i ewentualnie
jakimi warto sie zająć na początku ( do tej pory pracowałm w AutoCAD i SolidWorks 2006 i nadal to robie )-tzn czy wsytarczy jak opanuje dobrze te 2 czy warto uczyć się jeszcze innych .
Na zajęciach (wykłady) jest mowa o podstawach cnc ( budowa,programowanie itp) ale jest tego zbyta mało i w dodatku same podstawy ;/ ( zreszta kto studiowal to wie o czym mówie).
No i to by było chyba z grubasz wszystko.Bardzo bym prosił kogoś kto sie naprawde zna na rzeczy o jakieś rady [/b]
redvist

Re: Proszę o porade !!!!

Postprzez katar14 » kwi 08, 2006 16:10

Jak na CNC to SolidEdge - program do towrzenia elementów w 3D a nastepnie generowanie kodów programowych w EdgeCam - są to najbardziej pospolite programy i górują na rynku jezeli chodzi o CNC.
Obrazek
katar14

Postprzez marcin_gracz » kwi 09, 2006 14:38

Witam
Ja podobnie jak ty tyle ze ja pracuje na obrabiarkach CNC juz 4 lata wczesniej na konwencjonalnych szlifirkach. I studiuje zaocznie.
Z moich obserwacji najbardziej popularne oprogramowanie odnosnie obrabiarek to Heidenhain stosunkowo prosty i przejrzysty. A co do programow CAM CAD to odpuść sobie te co sie uczysz. Zacznij sie uczyc Solid Edge lub Unigraphics, Edge Cam lub Sprut Cam. Choc ja polecam Unigraphics gdyz jako jedyny z tych programow moze generowac obrobke na 5 plynnych osi. A takich obrabiarek jest coraz wiecej w polsce.
Jak bedziesz znal dosc dobrze jezyk programowania Heidenhain i jakis program do CAM CAD to bez rzadnych problemow znajdziesz prace. Ja osobisice nie narzekam na pracodawców.
Pozdrawiam
marcin_gracz

Postprzez redvist » kwi 11, 2006 07:59

Witam.Dzieki za wasze wszystkie opinie.Myśle ze warto bedzie je wziąśc pod uwagę podczas mojej dalszej nauki.A co do tych programów o któych wspominałem to teraz juz wiem na czym mam sie skupić :D .Dzieki jeszcze raz za wasze wypowiedzi.
redvist

Postprzez Kubucha » kwi 13, 2006 15:33

Proponuje zainteresować się programem T-Flex Parametric CAD oraz SprutCAM. Programy w zupełności nie odbiegają od w/g mnie przereklamowanych programów SolidEdge itp. Są przyjazne, piekielnie mocne oraz przede wszystkim atrakcyjniejsze cenowo. Możesz je poznać na stronie www.newtechsolutions.pl

pozdrawiam
Kubucha

Powrót do CNC