_

Prosze o pomoc

Wszystko o wytwarzaniu wyrobów.

Prosze o pomoc

Postprzez pietrus » mar 10, 2006 11:53

Gdzie moge znależć jakąś liste kodów do frezarki cnc konkretnie maszyna Cosmec Concuest. Prawie zielony :oops: w tym temacie i bede wdzieczny za wszelkie informacje
pietrus

Re: Prosze o pomoc

Postprzez MKS » mar 10, 2006 16:24

Witam

Nie wiem za bardzo o co Ci chodzi. Jeśli chodzi Tobie o tworzenie technologii i generowanie kodów na obrabiarkę CNC to albo samemu sie to pisze "z reki" albo uzywa się programów z rodziny CAM. Wiele rzeczy ręcznie nie wygenerujesz kodów. Polecam Ci program SprutCAM. Jest bardzo przyjazny. Możesz go pobrać w wersji do testowania z poniższego linku

ftp://ftp.newtechsolutions.pl/SprutCAM_ ... d_1.13.rar

pomoc w formie samouczka uzyskasz tu:

ftp://ftp.newtechsolutions.pl/SprutCAM_ ... rutcam.zip

Pozdrawiam
MKS

Postprzez pietrus » mar 11, 2006 16:56

Czesc

Masz racje moje pytanie nie jest dość konkretne i nie o to mi chodziło. Miałem na myśli jakąś instrukcje obsługi tej maszyny. Zapomniałem też dodać że jest to centrum obróbcze do drewna. Bardzo bym prosił o wskazanie gdzie moge znależć moze jakąś prace dyplomowa lub magisterską na temat podstaw takich jak co zanczą w programie słowa np. G56 czy MT20. Wiem tylko to ze podstawa to układ współrzednych ale reszta tych magicznych określeń w prog. to juz nie rozumiem.
Przepraszam za kłopot bo może to jest i banalne tylko nikt nie chce tego dokładnie wytłumaczyc.
Z góry dziekuje za każdą informacje
pietrus

Postprzez shilkadriver » mar 13, 2006 15:41

To jakie kody co oznaczaja zalezy od rodzaju sterowania jakie jest na maszynie, chociaz niektore kody sa uniwersalne np:
G0 - ruch jałowy
G1 - interpolacja liniowa
G2, G3 - interpolacja kolowa
itd... wiecej o kodach G dowiesz sie z instrukcji maszyny.
To samo tyczy sie kodow M.

Instrukcja maszyny powinna Ci wszystko rozwiazac.
Obrazek
shilkadriver

Powrót do CNC