_

Przebranżowanie z inżyniera mechanika na ...

Rozmowy na różne bardziej lub mniej luźne tematy, nie związane z tematyką innych forów.

Re: Przebranżowanie z inżyniera mechanika na ...

Postprzez Stahlmann » maja 31, 2017 00:01

Na PW napisałem, bo trochę za bardzo w szczegóły wchodzimy ;)
Stahlmann

Postprzez pawel24p » lip 07, 2017 09:54

Cześć dołączę się do dyskusji :). Został mi rok studiów mibm , inż robiłem z mechatroniki. Czy jest może jeszcze ktoś po wydziale mechanicznym zajął się programowanie. U mnie niektórzy po inż poszli do roboty na programistów, także na pewno można ;P. Mam natomiast duże obiekcję co do tego, że będę podczas rekrutacji traktowany jako kandydat z drugiej kategorii "nie po inf". Ma ktoś może doświadczenie w przebranżowieniu z mechanicznych kierunków na it?
Może posiada ktoś informację o możliwych kierunkach it w których wiedza mechaniczna może być zaletą?
Obecnie szukam alternatywy dla mojego wykształcenia, bo przez studia otarłem się o 3 firmy z tej branży i słabo to widzę. Teraz zajmuje się programowaniem w Javie, chciałem jeszcze pójść drogą animacji/modelowaniem do gier itp. ale to dosyć niszowa branża, a sporo czasu musiałbym poświęcić na naukę. Wybrałem więc drogę IT ale obawiam się że może to być czas stracony. Pozdrawiam :D
pawel24p

Postprzez ll » lip 07, 2017 10:07

pawel24p napisał(a):Cześć dołączę się do dyskusji :). Został mi rok studiów mibm , inż robiłem z mechatroniki. Czy jest może jeszcze ktoś po wydziale mechanicznym zajął się programowanie. U mnie niektórzy po inż poszli do roboty na programistów, także na pewno można ;P. Mam natomiast duże obiekcję co do tego, że będę podczas rekrutacji traktowany jako kandydat z drugiej kategorii "nie po inf". Ma ktoś może doświadczenie w przebranżowieniu z mechanicznych kierunków na it?
Może posiada ktoś informację o możliwych kierunkach it w których wiedza mechaniczna może być zaletą?
Obecnie szukam alternatywy dla mojego wykształcenia, bo przez studia otarłem się o 3 firmy z tej branży i słabo to widzę. Teraz zajmuje się programowaniem w Javie, chciałem jeszcze pójść drogą animacji/modelowaniem do gier itp. ale to dosyć niszowa branża, a sporo czasu musiałbym poświęcić na naukę. Wybrałem więc drogę IT ale obawiam się że może to być czas stracony. Pozdrawiam :D

Wczoraj byl u mnie chlopak po wydziale mechanicznym PWR ktory skonczyl mechatronike i od 3 roku zabral sie za programowanie. Tworzy customizowane stronki internetowe i blogi. Dwa lata po studiach i okolo 6netto zarabia - inzynier mechanik z 2 letnim doswiadczeniem i bioracy 6 netto - niemozliwe.
ll

Postprzez Jasio92 » wrz 18, 2017 11:27

Programowaniem zajmuje się dziś każdy, kto tylko może. Znam ludzi po geodezji, którzy zostali programistami. Trochę nerwów ich to kosztowało, ale się przebranżowili.
Jasio92

Postprzez velaskez » wrz 18, 2017 17:21

ll napisał(a):inzynier mechanik z 2 letnim doswiadczeniem i bioracy 6 netto - niemozliwe.

Pisz, że mało prawdopodobne, a nie niemożliwe. Znam takiego co wyciąga 7.5 netto 2 lata po studiach jako inżynier mechanik.

A tak w ogóle to połączenie mechaniki z programowaniem w Pythonie czy Matlabie jest przekozackie i otwiera wiele drzwi 8) Wcale nie trzeba klepać gówno stron www, żeby nauka programowania miała sens.
velaskez

Postprzez walter » wrz 27, 2017 18:47

velaskez napisał(a):A tak w ogóle to połączenie mechaniki z programowaniem w Pythonie czy Matlabie jest przekozackie i otwiera wiele drzwi 8) Wcale nie trzeba klepać gówno stron www, żeby nauka programowania miała sens.

Mówisz o Polsce czy o pracy za granicą? Ja ani żaden z moich znajomych w kraju jeszcze się nie spotkaliśmy z fuchą mechanika programisty ale też nie mam zbyt dużego doświadczenia i wiedzy na temat rynku.
walter

Postprzez Jasio92 » wrz 28, 2017 08:35

Generalnie jest to trochę smutne, że programowanie wypiera inne pożądane przez pracodawców umiejętności. Najłatwiejszy sposób na dobre zarobki to bycie informatykiem i to się chyba nie zmieni.
Jasio92

Postprzez bartek_tm » wrz 28, 2017 20:14

Ja się wcale nie dziwię że więcej ludzi ucieka w IT. Łatwiejsza robota i lepsza kasa. A po to właśnie idziemy do pracy żeby zarobić. Poza tym mniej odpowiedzialna. No bo co się może stać jak program nie zadziała? :D

Tylko właśnie szkoda bo to naprawdę satysfakcjonujący zawód (chyba że ktoś się minął z powołaniem :D ). I pracy dużo... Trzeba się zapytać Januszy biznesu dlaczego nie ma chętnych. Zarobki przecież oferują świetne... na początek 2500 brutto (złotych oczywiście) :D
bartek_tm

Postprzez Palantunio » wrz 28, 2017 20:49

bartek_tm napisał(a):Ja się wcale nie dziwię że więcej ludzi ucieka w IT. Łatwiejsza robota i lepsza kasa. A po to właśnie idziemy do pracy żeby zarobić. Poza tym mniej odpowiedzialna. No bo co się może stać jak program nie zadziała? :D

Gdy program nie zadziała lub zadziała nieprawidłowo na skutek błędu w programie może np. dojść do katastrofy i zginąć wielu ludzi.
Palantunio

Postprzez Adek987 » paź 05, 2017 09:25

Palantunio napisał(a):
bartek_tm napisał(a):Ja się wcale nie dziwię że więcej ludzi ucieka w IT. Łatwiejsza robota i lepsza kasa. A po to właśnie idziemy do pracy żeby zarobić. Poza tym mniej odpowiedzialna. No bo co się może stać jak program nie zadziała? :D

Gdy program nie zadziała lub zadziała nieprawidłowo na skutek błędu w programie może np. dojść do katastrofy i zginąć wielu ludzi.

Z jednej strony tak, z drugiej - każdy liczy się z tym, że technika zawodzi i najczęściej są awaryjne opcje na takie okoliczności. A na pewno programista ma mniej odpowiedzialną pracę niż np. chirurg.
Adek987

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off topic