_

[konstruktor CAD] Przeciętne doświadczenie kierownika projek

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

[konstruktor CAD] Przeciętne doświadczenie kierownika projek

Postprzez hannibalz » maja 05, 2018 13:31

Witam,
Jak sądzicie, oczywiście najlepiej z własnego doświadczenia, jak powinno wyglądać przeciętne doświadczenie konstruktora na stanowisku kierownika/ młodszego kierownika projektu?
Nie chodzi mi o potrzebne umiejętności, najprościej czyli czas pracy w branży.
hannibalz

Re: [konstruktor CAD] Przeciętne doświadczenie kierownika pr

Postprzez cordem » maja 05, 2018 17:59

Kilka projektów zrealizowanych pod nadzorem i kilka samodzielnie.
Może to być od kilu miesięcy do nawet lat. Problemem nie jest czas a indywidualne predyspozycje danej osoby. chodzi mi o decyzyjność. Często jest tak że ktoś ma wszystko, wiedzę, doświadczenie ale nie pewności siebie, dopytuje.... i tu jest problem.
Kiedy zdobędziesz taką pewność siebie żeby podejmować decyzje (wszystkie lub większość) na poziomie projektu samodzielnie to będzie właśnie ten moment w którym możesz zostać kierownikiem nie wcześniej. Oczywiście nie o to chodzi żeby wiedzieć wszystko, ale nie pytać o oczywiste rzeczy (potwierdzać własne dobre decyzje). Burza mózgów nad jakimś problemem to inna bajka ;), podobnie jak pytania o jakieś nietypowe lub nieznane rozwiązania. Można też zacząć z mentorem, wtedy wcześniej można startować na KIERO :D .

Widziałem wielu którzy mogli być kierownikami a jednak nie podejmowali tematu, to druga kwestia. Czy ktoś chce być kierownikiem ;).

Good lack!!!!
Obliczenia i analizy wytrzymałości
i mechaniki konstrukcji
www.cordem.pl
cordem

Powrót do Forum CAD