_

Przejście na swoje

Rozmowy na różne bardziej lub mniej luźne tematy, nie związane z tematyką innych forów.

Przejście na swoje

Postprzez mechprojektowanie » paź 06, 2014 19:53

Panowie i Panie,

jak to było u was z przejściem na swoje?

Jestem na etapie rozwoju własnej działalności, ale dalej siedzę na etacie - korporacja. Trafiłem tam zaraz po studiach i jaki byłem rozentuzjazmowany to aż mi wstyd jak sobie to przypomne. Dzisiaj rzeczywistość wygląda inaczej mam dosyć tej pracy i środowiska korporacji. Zawsze marzyłem o pracy w dużej firmie zagranicznej - tak dzisiaj odrzucam takie oferty. Jako freelancer mam w miare stałe zlecenie, ale niestety za mało, żeby pozwolić sobie na porzucenie etatu. Dodatkowo zlecenia te mam tylko z jednej firmy - a wiadomo jak to jest gdy wszystkie jajka nosimy w jednym koszyku.

Zapraszam do dyskusji jak to u was było lub jak się to tego przymierzacie?

Temat raczej luźnowątkowy - czekam na odpowiedzi.

Tips & tricks dla mniej doświadczonych zawsze się przyda - no i poczytać niektóre historie też będzie warto.
mechprojektowanie

Re: Przejście na swoje

Postprzez Mihoo » maja 15, 2015 11:23

Zależy co dokładnie robisz. Zwiększenie ilości zleceń wcale nie jest obecnie takie trudne i naprawdę w kilka miesięcy można dojść do poziomu którego nie bedziesz wstanie ogranąć sam. Ja np. sam zacząłem działać w branży tokarskiej początkowo nie było kolorowo, ale z czasem się rozkręciło sporo zleceń zdobywam praktycznie niezależnie w jakiej branży być chciał robić (technicznej) to możesz sobie poszukać zleceń.
Po czasie się będziesz śmiał i z tego ile czasu zmarnowałeś robiąc dla kogoś i z tego jak się bałeś o zlecenia.

Powodzenia .
Mihoo

Re: Przejście na swoje

Postprzez mechprojektowanie » maja 16, 2015 15:17

@Mihoo
Dzięki za odpowiedź.

Ja akurat zajmuje się projektowaniem CAD i trudno przychodzi mi zdobywanie kolejnych zleceń. A klienci, z którymi współpracowałem to rzadko mi coś wrzucają, bo mało pracy cad mają.
Chciałbym przejść w 100% na swoje, ale muszę jeszcze sporo powalczyć.
mechprojektowanie

Powrót do Off topic