_

Przykładowe programy do heidenhaina

Wszystko o wytwarzaniu wyrobów.

Przykładowe programy do heidenhaina

Postprzez qubeq » kwi 26, 2006 21:13

Witam.Czy może ktoś sie podzielić przykładowym programikiem grawerującym literki na heidenhaina, wystarczyłby programik na jedną literkę do celów edukacyjnych.Z góry dziekuje.
qubeq

Re: Przykładowe programy do heidenhaina

Postprzez shilkadriver » kwi 27, 2006 08:19

Jaka maszyna? Ile osi? Jaki grawer?
Chodzi Ci o parametry czy o cala konstrukcje kodu?
Obrazek
shilkadriver

Postprzez qubeq » kwi 27, 2006 14:58

Maszyna to wytaczarka prod czeskiej Typ: WHN 1340
NC Software 280476025. Chciałbym frezem palcowym wyfrezować np. literkę lub jakąś cyferkę. Jestem jeszcze na poziomie poznawania i taki program byłby do nauki.
qubeq

Postprzez rollaz » kwi 27, 2006 20:13

Posiadam taki program caly na parametrach caly alfabet literek oraz cyferek malych i duzych w zaleznosci jaka cyfre podstawisz pod parametr Q1 taka literke graweruje np.

Q1=60 zrobi literke A

itd. mozna zmieniac wielkosc literek pisac po promieniu , jak i po prostej ,literki pochyle lub proste idt
Program jest mojego autorstwa zpedzilem nad nim wiele godzin zanim powstal,dlatego wersja za darmo odpada.

Gdybys byl zainteresowany prosze o kontakt
rollaz@wp.pl
rollaz

Postprzez Ivaho » maja 04, 2006 07:49

qubeq napisał(a):Maszyna to wytaczarka prod czeskiej Typ: WHN 1340
NC Software 280476025. Chciałbym frezem palcowym wyfrezować np. literkę lub jakąś cyferkę. Jestem jeszcze na poziomie poznawania i taki program byłby do nauki.

Tez mam takiego TOSa 8)
CAD: SW,SE, Inventor, Catia5, UG NX2, AC
CAM: EdgeCam, MasterCam, Espritcam, Delcam, UG, Catia, PEPS
Mech: TOS, Haas, Charmilles, Mikron
Ivaho

Postprzez qubeq » maja 06, 2006 19:00

Ivaho a czy tez jest sterowany heidenhainem ? podeslij jakis programik do nauki jesli mozesz
qubeq

Postprzez Ivaho » maja 07, 2006 00:01

Pewnie H530i
Mam fajny programik do nauki obsługi i posługiwania sie pulpitem haidenhaina. Cos ala symulator maszyny (pulpitu)
Podaj maila to ci z zipowaną instalke puszcze.

A do nauki haidenhaina to nic nie mam. Najlepsza jest ta książka. Taka gruba, zielona. Pewnie masz. jak nie to daj znać to poszukam jej w postaci elektronicznej. Powinienem gdzies mieć.
CAD: SW,SE, Inventor, Catia5, UG NX2, AC
CAM: EdgeCam, MasterCam, Espritcam, Delcam, UG, Catia, PEPS
Mech: TOS, Haas, Charmilles, Mikron
Ivaho

Postprzez marcin_gracz » maja 07, 2006 21:41

Witam
Odnosnie programowania literek to w czym problem przeciez to mozna napisac zwyklymi liniami. uzywajac parametrow Q lub zamknac w petle i jest po klopocie. Jak chcesz daj znac moge podesłac jakis programi ktory wykonuje literki.
Lecz tak naprawde caly pic polega na opanowaniu programowania z cyklami bo do tego jest stworzony Heidenhain. Ja programuje juz 4 lata i wszystko co mozna robi sie cyklami.
No i jak prowadze szkolenia to opieram sie na cyklach a nie literkach bo to tylko wprowadzanie danych a to mozna robic z bardzo skapal wiedza.
Tak wiec naucz sie programowac dobrze cykle i petle to jest podstawa
marcin_gracz

Postprzez rollaz » maja 09, 2006 18:29

Marcin Gracz bardzo jestem ciekaw jak zrobisz zwyklymi liniami np. Literke S w jakies ciekawj czciace , a co do programowania za pomoca cylkow to masz racje jezeli je dobrze umie sie obsligiwac to potwierdzam ze zrobisz prawie wszystko podkreslam prawie.
rollaz

Postprzez qubeq » maja 11, 2006 06:56

Ja pracuję na tej maszynie dopiero trzeci miesiąc i dopiero poznaję możliwości jakie daje to oprogramowanie. Co do cykli to trochę już połapałem jak ich używać ale z napisaniem swojego cyklu to jeszcze to przede mną. Jeśli ktoś chce się ze mną podzielić jakimś fajnym programikiem to z góry bardzo dziękuje, tylko proszę w tym programie opisać co jest do czego bo niektóre opcje są dla mnie jeszcze nie znane. To mój e-mail arti-k29@wp.pl. Pozdrawiam.
qubeq

Następna strona

Powrót do CNC