_

Przyrząd na łyżki do robota spawalniczego

Wszystko o wytwarzaniu wyrobów.

Przyrząd na łyżki do robota spawalniczego

Postprzez topero » sie 10, 2018 08:23

Na wstępie witam wszystkich, jestem tu nowy.
Jak w temacie. Obecnie w pracy mam zająć się programowaniem robota spawalniczego ABB oraz zaprojektowaniem do niego przyrządu do spawania łyżek. Czy ktoś zajmował się czymś podobnym? Na co powinienem zwrócić uwagę? Do programowania oczywiście będzie także szkolenie.
Co do samego przyrządu, łyżki oczywiście będą różnych wysokości, głębokości, ale najbardziej zastanawiam się nad samymi mocowaniami do tych łyżek. Jeśli chodzi o samo mocowanie euro to bez problemu można jeden program na to zrobić, ale tych mocowań jest sporo. Zastanawiałem się czy same mocowanie ręcznie spawacz by wykonywał, bo nie dość, że bym musiał zrobić wiele przyrządów na każde mocowanie to i wiele innych programów na to co się mija z celem. Samo zdjęcie przyrządu trwało by dłużej niż pospawaniem mocowania. Z góry przepraszam, jeśli mam chaotyczny styl pisania.
Pozdrawiam.
topero

Re: Przyrząd na łyżki do robota spawalniczego

Postprzez witek12 » sie 10, 2018 13:22

Witam,
tak zastanawiam się o jakie dokładnie Ci łyżki chodzi, czy takie np.: do jedzenia, a może jakieś inne.

Jak robiłem na frezarce " ramię do mieszalnika " to miałem zrobiony specjalny przyrząd, który był uniwersalny, można było do niego mocować różne długości tych ramion, coś podobnego musiałbyś zaprojektować, żebyś mógł zakładać różne wielkości tych łyżek.

Pozdrawiam
CAD/CAM 3D - CNC
witek12

Postprzez NewJoker » sie 10, 2018 13:40

witek12 napisał(a): zastanawiam się o jakie dokładnie Ci łyżki chodzi, czy takie np.: do jedzenia, a może jakieś inne

Łyżek do jedzenia raczej się nie spawa ;-) Fakt, że autor tematu mógł napisać o jakie dokładniej łyżki chodzi, bo tak to się trzeba domyślać, ale na pewno miał na myśli łyżki do koparek.
NewJoker

Postprzez witek12 » sie 11, 2018 13:51

Witam,

wiem, że łyżek i widelców się nie spawa :lol: .

Proszę autora niech doprecyzuje o jakie łyżki chodzi, wtedy będzie można coś doradzić.

Pozdrawiam
CAD/CAM 3D - CNC
witek12

Powrót do CNC