_

przyszłość Inventora

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: przyszłość Inventora

Postprzez jamaguwi » gru 16, 2016 15:06

Programu się można nauczyć samemu w dwa tygodnie. Są książki, filmiki i help. Ale najważniejsze jest potem, by pracować wydajnie oraz budować przejrzyste modele - bez bałaganu. Taka nauka zajmuje lata. I tak są potem różne szkoły zrobienia jednej części jak się spotkamy z kimś po fachu. Najważniejsze to trzeba mieć lekki dryg oraz nie mniej ważne - charakter. Żeby nie odwalać fuch. Dryg potrzebny do szybkiego - w miarę ogarnięcia. Ja spotkałem dużo ludzi, którzy minęli się z powołaniem i najchętniej zabrałbym im 3D, bo to tylko utrudnienie.
A wracając do tematu: Inventor szedł na siłę "trzecią drogą", odmienną od standardu wyznaczoną przez SW i SE. I nie wydaje mi się to dobre. Sam Autodesk wykupił konkurencję w wielu dziedzinach CAD i nie sądzę, żeby to było z korzyścią dla użytkowników. Bo dla nich to najpewniej jest korzyść.
jamaguwi

Re: przyszłość Inventora

Postprzez velaskez » gru 28, 2016 12:27

Wracając do tematu przyszłości Inventora. Konstruktorzy, inżynierowie, drafterzy płaczą, że nie mają licencji wieczystej. Zapominamy, że w rękach pracodawcy jesteśmy tylko narzędziem, tak samo jak CAD jest narzędziem w naszych. Licencja okresowa ma największą korzyść w swojej okresowości dla pracodawcy - kogoś kto mnie i wam wypłaca pensje. W wypadku braku zleceń nie trzeba utrzymywać stanowiska, można kogoś zwolnić i nie ponosić kosztów pustego stanowiska.
Możemy lamentować, ale ostateczna decyzja należy do ludzi, którzy decydują o zakupie. A dla nich licencja okresowa to miód dla uszu.
velaskez

Poprzednia strona

Powrót do Forum CAD