_

przyszłość Inventora

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

przyszłość Inventora

Postprzez wezuwiusz329 » gru 14, 2016 19:01

Wg was warto uczyć się tego programu? Czy lepiej o nim zapomnieć i wybrać Solidworska/Solid Edge'a, z naciskiem na tego pierwszego.

Pytam w kontekście decyzji Autodesku o anulowaniu licencji wieczystych. Z tego co się orientuję większości użytkowników i nie tylko taka zmiana niezbyt przypadła do gustu. Myślicie że rynek zrezygnuje z tego programu i zepchnie go na dalszy plan?
Ja chyba i tak postawię na Solidworska a z Inventorem niech się dzieje co chce.

Jakby co to wiem że to tylko narzędzie itd. więc posty o tym traktujące są niepotrzebne w tym temacie.
wezuwiusz329

Re: przyszłość Inventora

Postprzez gambolo » gru 14, 2016 23:44

To będzie jednak przyszłość rynku biznesowego - dzierżawa maszyn, komputerów, programów, floty itp..
gambolo

Postprzez Mirek999 » gru 15, 2016 08:27

Nawet w leasingu masz opcję, że po zapłaceniu pewnej kwoty, przedmiot leasingu moze stać się Twój. Moim zdaniem dzierżawa oprogramowania nie przyjmie się. Autodesk wprowadził to w Europie, bo w USA tak właśnie funkcjonuje - tylko, że tam jest inny rynek i mentalność. Dodatkowo zrobili to dość brutalnie - od pewnego momentu koniec licencji wieczystych. Siadłem kiedyś z przedstawicielem Autodesku i zrobiliśmy kalkulację - wyszło wtedy, że po trzech latach dzierżawienia, produkt powinien być spłacony - a człowiek musi płacić dalej - on oczywiście argumentował, że dostęp do nowych wersji, że subskrypcja, że wsparcie techniczne....Ale po cichu przyznał mi rację, że resellerów Autodesku w Polsce czekają chude lata.
Oczywiście jakiś procent, głownie małych firm skusi się na wypożyczenie - ale ci więksi - gdzie przesiadka z jednego oprogramowania na inne dużo kosztuje - tu będą straty. Mój kolega z firmy sprzedającej SolidWorksa mówił mi, że dawno nie mieli tak dobrego roku.
Inventor nie zniknie z firm - wiele ma licencje wieczyste - ale jego udział w przemyśle znacznie spadnie.
Mirek999

Postprzez jamaguwi » gru 15, 2016 15:01

Dla mnie Inventor zawsze był daleko z tyłu za SW i SE. Ja bym się uczył raczej SW i Onshape równolegle. Bo to drugie to dla mnie przyszłość. Na rok kosztuje tyle co samo maintenance za SW Premium. Z kilku lat działania mojej firmy wysnuwam wniosek, że koszt komputerów, serwerów, PDM-a i kupa zachodu w kółko z tym to skłania mnie do outsourcingu (saas) lub chociażwirtualizacji (choć SW ponoć nie może działać na wielordzeniowym kompie, bo i tak korzysta z jednego, więc nie daje to nic).
jamaguwi

Postprzez gambolo » gru 16, 2016 08:55

Mi się wydaje ze umkną wam jeden aspekt całej sytuacji. Zmiany społeczne które następują i które związane są z korporacyjnym podejściem do rzeczy. Nie jest na 100% pewny czy taki proces nastąpi ale wydaje mi się że kiedyś tam pojęcie "posiadam" będzie zastąpione "wynajmuje". Częściowo to już następuje:
- nie kupujesz mieszkania tylko wynajmujesz
- nie kupuje auta tylko wynajmujesz
- nie kupujesz oprogramowania tylko wynajmujesz (autodesk, microsoft win10, office, choćby onshape to też dzierżawa, programy antywirusowe)
- etc..

Kiedyś tam w przyszłości nawet kompa nie będzie tylko terminal a moc potrzebną i soft będzie się wypożyczało, no i wszystkie dane w chmurze. Dla korporacji to najlepsze rozwiązanie bo jesteś przywiązany na łańcuchu - stała opłata roczna/miesięczna etc.
Autodesk zrobił odważny krok, teraz za to płaci spadkiem obrotów ale kiedyś... pożyjemy zobaczymy.
gambolo

Postprzez Mirek999 » gru 16, 2016 09:05

Niestety ta zmiana społeczna wynika z braku pieniędzy a nie "nowoczesnego" podejścia.
Mirek999

Postprzez jamaguwi » gru 16, 2016 09:33

Mirek999 napisał(a):Niestety ta zmiana społeczna wynika z braku pieniędzy a nie "nowoczesnego" podejścia.

Mnie się wydaje, że to są cykle - jak to w gospodarce. Można podpiąć jeszcze nadprodukcję. I na to nałożyć masę pustego pieniądza. Bo to, że wynajmuję coś oznacza, że ta rzecz ma właściciela.. więc może dystrybucja dóbr dobiła do ściany? Banki trzymają w garści wszystko ostatecznie.
jamaguwi

Postprzez velaskez » gru 16, 2016 11:51

wezuwiusz329 napisał(a):Jakby co to wiem że to tylko narzędzie itd. więc posty o tym traktujące są niepotrzebne w tym temacie.

To po co zadajesz takie gówniane pytanie :? Będziesz go używać w pracy, to się naucz. Nie będziesz to się specjalnie nie ucz, wyjdzie nowa wersja, zmieni się układ przycisków, tylko stracisz czas. Jak znasz jednego CAD'a i ogólne zasady, to znasz wszystkie.
Jak będziesz szukał pracy, to w tydzień możesz ogarnąć każdy program.
velaskez

Postprzez bildder » gru 16, 2016 12:40

velaskez napisał(a):
wezuwiusz329 napisał(a):Jakby co to wiem że to tylko narzędzie itd. więc posty o tym traktujące są niepotrzebne w tym temacie.

To po co zadajesz takie gówniane pytanie :? Będziesz go używać w pracy, to się naucz. Nie będziesz to się specjalnie nie ucz, wyjdzie nowa wersja, zmieni się układ przycisków, tylko stracisz czas. Jak znasz jednego CAD'a i ogólne zasady, to znasz wszystkie.
Jak będziesz szukał pracy, to w tydzień możesz ogarnąć każdy program.

@velaskez - rozumiem, że robisz poważne rzeczy i mieszkasz w UK, ale bardzo Ciebie proszę o poważne podejście do tematu. Nie ma takiej osoby, która w tydzień ogarnie soft (nawet jeżeli wcześniej zna inny). Czasem to nawet jest na niekorzyść.

Był taki temat tutaj, że ktoś szukał osoby z biegłą znajomością programu x. Wiele osób się wypowiedziało, że nie owa znajomość nie jest ważna tylko wiedza inżynierska...i to i to jest ważne. Bo nie sposób dać człowiekowi narzędzie jeżeli nie potrafi go obsługiwać. To samo dotyczy obrabiarek czy innych dziedzin.

Wyszkolenie osób do pewnego poziomu to proces długotrwały, w tydzień to można co najwyżej liznąć podstaw.

A wracając do wątku głównego - uważam, że SW to dobry wybór ponieważ jest bardzo popularny w Polsce i jednocześnie intuicyjny w obsłudze. Co nie zmienia faktu, iż ma wiele wad.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
----------------------------
Szkolenia SOLIDWORKS
Podręczniki SOLIDWORKS
bildder

Postprzez Frantzzz » gru 16, 2016 14:53

bildder napisał(a):
velaskez napisał(a):
wezuwiusz329 napisał(a):. Bo nie sposób dać człowiekowi narzędzie jeżeli nie potrafi go obsługiwać. To samo dotyczy obrabiarek czy innych dziedzin

Generalnie człowiek uczy się poprzez naśladowanie, sam z siebie się nie nauczy więc zgodzę się że aby móc ogarnąć jakiś nowy program trzeba najpierw przejść szkolenie które wiemy z autopsji - torchę trwa...
Frantzzz

Następna strona

Powrót do Forum CAD