_

Punkty załamań - krok po kroku dla zielonego

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Punkty załamań - krok po kroku dla zielonego

Postprzez Zimar » mar 11, 2019 22:12

Witam Was serdecznie Drodzy Forowicze.

Zgłaszam się z nieśmiałą prośbą o wskazówki krok po kroku w temacie - punkty załamań polilinii.

Na wstępie chce dodać, że jestem totalnym świeżakiem jeśli chodzi o autocada i z tego względu prosiłbym o łopatologiczne i krok po kroku wyjaśnienie/ wskazanie mi tej kwestii. Widziałem, że temat był poruszany kilkukrotnie, ale niestety nie znalazłem niczego co takiemu świeżakowi jak mi pomogłoby w przeprowadzeniu jak za rękę przez następujące kwestie:

1 - jak w autocad tworzy się "ręcznie" punkty załamań? Tzn chodzi mi o to, żeby utworzyć coś w rodzaju ODNOŚNIKA, który wskazując dany punkt polilinii będzie "przechowywał" współrzędne tego punktu? W pracy widziałem jak kolega robi coś takiego opisując to jako t1,t2,t3....itd, a później eksportował współrzędne do pliku .txt. Prosiłbym o wyjaśnienie jak robi się coś takiego? Nie wiem czy robił to za pomocą jakiegoś bloku, czy odnośnika, a może po prostu jest jakaś konkretna metoda na myk związanych ze współrzędnymi?

2 - Druga rzecz z którą się zgłaszam to taka, która gdzieś już na formum przemykała, ale niestety problematyka była opisywana sformułowaniami i skrótami które nic mi nie mówiły... Chodzi mi o to czy:

- Jest taka możliwość aby po narysowaniu bardzo długiego odcinka polilinii (lub kilku polilinii), punkty załamań ponanosiły się same w odpowiedniej kolejności.? Jednym słowem co miałbym uczynić, aby uprościć sobie przygotowywanie mapy na ZUDP i np. ręcznie nie nanosić 1000 punktów załamań, (zagadnienie z punkt nr 1) tylko skorzystać z jakiejś magicznej funkcji autocada, która byłaby w stanie sama ponanosić w odpowiedniej kolejności punkty załamań?

Bardzo zależy mi na bardzo łopatologicznej i bardzo krok po kroku przedstawieniu tej kwestii. Jeśli któryś z Kolegów lub Koleżanek dysponuje jakimś linkiem do literatury, która w ładny sposób wyjaśnia poruszone przeze mnie kwestie to będę baardzo wdzięczny za skierowanie mnie na materiał, który krok po kroku to wyjaśnia i przede wszystkim działa :)

Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam
Zimar

Powrót do Forum CAD