_

[Abaqus dla CATII, Abaqus, Simulia, FAX] Różnice.

Forum o CAE.

[Abaqus dla CATII, Abaqus, Simulia, FAX] Różnice.

Postprzez Light_green » maja 23, 2016 11:42

Witam,
Piszę do was, bo jednej rzeczy nie rozumiem. A internety nie dały mi odpowiedzi.
Podczas rozglądania się za modułem do analiz liniowych do CATII natknąłem się na różne nazewnictwo i straciłem głowę co jest co, zacząłem drążyć coraz bardziej i nadal nie wiem.
Rozumiem możemy od dostawcy za pewną cenę otrzymać moduł FAX, w nim kilka podstawowych analiz liniowych, kontakty, złożenia, symulacje połączeń wciskowych, spawanych, analizę na siatkach powierzchniowych drgania i kilka innych rzeczy. Ogólnie, dobry zestaw. Super sprawa z integracja z systemem Catia. Ale moduł raczej do potrzeb wewnętrznych, sprawdzania własnych produktów.
Do tego możemy dokupić moduł o nazwie ANL (nieliniowe analizy) ale nagle nazwany jako SIMULIA, moduł ten pracuje w współpracy z FAX. Jest jego rozszerzeniem.

Pytanie moje, na jakim kręgosłupie/solwerze działa moduł FAX, z czego się wywodzi. A na jakich moduł Simulia? Różnie nazwane sugerują dwa różne solwery, producent zaś sugeruje że jego wszystkie moduły zbudowane są na jednym, żywcem wziętym z Abaqusa (wykupionym, jakkolwiek nazwać) Skoro są one postawione na Abaqusie, czemu całość nie nazywa się "SIMULIA add-on CATIA"

Dostawca ma też w ofercie coś takiego jak Abaqus dla CATII. Pytanie, czym się różni od pełnego pakietu FAX + SIMULIA?

Pójdę dalej z kolejnym pytaniem które mnie nurtuje, skoro już mamy coś takiego jak Abaqus dla CATII, czy jest to po prostu odchudzona wersja wielkiego programu Abaqus i wrzucona do Catiowego interfejsu?

Czekam na wasze odpowiedzi, wyczuwam też że gdzieś się pomyliłem czy coś usłyszałem co w ogóle nie istnieje, ale skoro powstało pytanie, gdzieś jest odpowiedz.

Druga sprawa wiadomo że raczej sprawa z FEA dzielona jest na 2 drogi. Jedna gdzie wykonujesz analizy dla siebie, pod swoje produkty i kupujesz albo prosty program CAD z modułem do analiz (załóżmy Solidworks Premium) i twoja firma sobie na tym przędzie. Albo potrzebujesz na własne potrzeby Hi-end'owy program by być pewny za kluczową dla projektu (i często bezpieczeństwa innych) konstrukcję i kupujesz AnSYS'a czy innego kombajna. I tu wybór jest dyktowany potrzebami które znasz.
A druga droga to analizy na zlecenia. Ale wtedy nie wiadomo co za zlecenie dostaniesz, klientowi nigdy się nie mówi: nie da się. Raz klips w długopisie a raz konstrukcja sieci trakcyjnej. Hi-end'owy program obowiązkowo jeśli masz być poważnym gościem.
Proszę was o całkowite pominięcie kwestii umiejętności obsługującego, zakładamy że umie.
Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Light_green

Re: [Abaqus dla CATII, Abaqus, Simulia, FAX] Różnice.

Postprzez catiav5 » cze 03, 2016 10:02

Poszukaj odpowiedzi lub zapytaj tu: http://www.budsoft.com.pl/
catiav5

Powrót do CAE