_

Rozstrzeenie modelu w dokumentacji INVENTOR 2009

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

Rozstrzeenie modelu w dokumentacji INVENTOR 2009

Postprzez pol_150 » lut 22, 2011 21:48

Witam,

pytanie jak w temacie, czy istnieje takowa możliwość ? Szukam szukam i znaleźć nie mogę, z tego co wiem od wersji 2010 jest ta opcja natomiast jak to wygląda tutaj? Poproszę o poradę :?
AC Inventor, AC Mechanical, TopSolid, Ardis, WoodWop
pol_150

Re: Rozstrzeenie modelu w dokumentacji INVENTOR 2009

Postprzez Malenki » lut 23, 2011 11:10

z tego co wiem od wersji 2010 jest ta opcja
Ta "opcja", jak to nazywasz, była (i jest) dostępna od "zarania dziejów" Inventora - bodajże od pierwszej wersji handlowej (w Polsce był to chyba Inventor v.2). Widoki rozbitych złożeń (i nie tylko) opracowuje się w module "Prezentacji" Inventora. Pliki tworzone przy jego pomocy mają rozszerzenie .ipn, a zbudowane widoki mogą być przetwarzane na dokumentację 2D (dwg/idw).

Postprzez pol_150 » lut 23, 2011 13:06

domyśliłem się, że w prezentacji tylko nigdzie tego nie mogę znaleźć.

Już sobie poradziłem w innym sposób. Dzięki
AC Inventor, AC Mechanical, TopSolid, Ardis, WoodWop
pol_150

Postprzez Malenki » lut 23, 2011 13:22

nigdzie tego nie mogę znaleźć
Konkretnie czego? Czy modułu Prezentacja, czy funkcji "rozstrzelania" reprezentowanej w module programu ikoną o nazwie "Rozsuń elementy" ? A tych ikon jest tam całe mnóstwo: "aż" cztery :roll: .
Już sobie poradziłem w innym sposób.
Chyba słabo szukałeś... :?

Postprzez Malenki » lut 23, 2011 16:35

Aplikacje -> Inventor Studio i gdzie dalej mam szukać ???
No nie... nie tam :shock: .
Plik prezentacji tworzy się (inicjuje) podobnie jak nowy plik części, blachy, złożenia rysunku idw/dwg itd: uruchamiasz polecenie Nowy z głównego menu (Ctr+N) i wybierasz właściwy dla tego modułu plik szablonu (tu domyślnie "Prezentacja.ipn"). Inventor otwiera puste okno do tworzenia modeli prezentacyjnych. Pierwszą czynnością jaką musisz wykonać, jest utworzenie widoku przez wczytanie modelu złożenia (.iam) które wcześniej utworzyłeś, a które chcesz teraz obrabiać (np. "rozstrzelić"). Procedura jest bardzo podobna do tworzenia nowego rysunku 2D: wybierasz odpowiedni szablon i po otwarciu arkusza budujesz w nim widok/rzut deklarując adres pliku zawierającego bazowy model. Mam nadzieję, że dalej już poradzisz sobie (proponuję, korzystaj z wbudowanego do Inventora help'a) :wink: .

Postprzez Malenki » lut 26, 2011 10:19

CHŁOPAKI !!!
Przed moja ostatnią odpowiedzią był post od kolegi pol_150 na który odpowiedziałem (fragmencik jego treści nawet zacytowałem). I ON ZNIKNĄŁ !!! Obrazek. Uwierzcie, nie zawsze jestem pod wpływem... Obrazek. Przeca go widziałem!!! Naprawdę.
Jakim to sposobem można usunąć post z wątku, po którym umieszczono już post następny ? Obrazek

Do kolegi pol_150:
Dlaczego kolego usunąłeś swoje pytanie, skoro otrzymałeś na nie odpowiedź? Obrazek Gdzie NETYKIETA? Wypadałoby jeszcze "coś" odpisać, szczególnie jeżeli pomogło, a nie uciekać w cholerę...

Powrót do Modelowanie 3D