_

Rozsypujące się oznaczenie gwintu SW

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

Rozsypujące się oznaczenie gwintu SW

Postprzez bellerophon » lut 11, 2020 16:56

Witam,
Już od jakiegoś czasu śledzę forum i już kilkukrotnie znalazłem rozwiązanie pojawiających się problemów z SW. Z większością problemów w pracy radzimy sobie na bieżąco z kolegami w biurze projektowym. Jednak od dawna walczymy z jednym problemem, dość uporczywym i dokuczliwym. Niestety nie znalazłem dotychczas żadnego rozwiązania danego problemu. Przejrzałem już sporo źródeł krajowych jak i zagranicznych i nie znalazłem nigdzie nic pomocnego co by nam pomogło.
Chodzi mi o oznaczenie gwintów na dokumentacji płaskiej złożenia. Dodam, co ważne że sytuacja ma tylko miejsce na rysunkach złożeń, na rysunkach pojedynczych detali problem nie występuje. Gwinty pojawiają się bez problemowo.
Wracając do dokumentacji złożeń.
Tworzymy modele kolejnych części wchodzących w skład np. korpusu spawanego. Dopiero na całym złożeniu korpusu robimy operacje wynikające z produkcji (po spawaniu) np. otwory gwintowane (wykonane kreatorem otworów) itd. Wszystko ładnie i pięknie, ale w momencie tworzenia rysunku płaskiego danego złożenia pojawia się coś takiego jak poniżej. Oznaczenie gwintu M13,6 zamiast M8
błędne oznaczenie.JPG

I nie mamy bladego pojęcia co się dzieje. Już próbowaliśmy wiele pomysłów i nic. Jedyne co pomaga to otworzenie modelu, otwarcie operacji otworu, ponowne zatwierdzenie (bez dokonywania żadnych zmian, wszystko jest ustawione jak pierwotnie) i przejście ponownie do rysunku. I wtedy pojawia nam się sytuacja pożądana:
poprawny gwint.JPG

Wtedy znowu wszystko jest dobrze, ale do momentu jak ponownie nie otworzymy modelu lub czegoś tam nie zmienimy (kompletnie nie związanego z danym otworem).
Problem testowany na wersji SW 2015 i 2018. W obu przypadkach sytuacja jest taka sama.

Widziałem, że na forum rozwiązano już bardzo wiele nietypowych problemów, w związku z tym liczę, że i teraz jakiś dobry pomocny ludzik nam pomoże, bo jest to dość irytujący problem.
Z góry wielkie dzięki za jakąkolwiek pomoc!!!!
bellerophon

Re: Rozsypujące się oznaczenie gwintu SW

Postprzez sturnus » lut 11, 2020 22:08

Może istnieją jakieś (nieaktualne i nie usunięte) odniesienia zewnętrzne?
sturnus

Postprzez bellerophon » lut 12, 2020 09:11

Nic takiego nie istnieje. Jest to goły model złożenia. Pierwsze utworzenie rysunku i takie przeboje. Pomaga jedynie sposób jaki opisałem wcześniej.
bellerophon

Postprzez sturnus » lut 12, 2020 14:36

bellerophon napisał(a):Nic takiego nie istnieje. Jest to goły model złożenia. Pierwsze utworzenie rysunku i takie przeboje. Pomaga jedynie sposób jaki opisałem wcześniej.

Część może posiadać odniesienia.
Nie wiem co to jest "goły model złożenia" Jeśli to nowe złożenie patrz zdanie wyżej. Cudów nie ma.
sturnus

Powrót do Modelowanie 3D