_

Rys wykonawczy ramie/uchwyt

Rozmowy na różne bardziej lub mniej luźne tematy, nie związane z tematyką innych forów.

Rys wykonawczy ramie/uchwyt

Postprzez dejavito » paź 10, 2010 22:25

Witam wszystkich forumowiczów i mam nadzieję że będziecie mogli mi pomóc, mam do wykonania rysunek wykonawczy ramienia do zawieszenia zestawu głośników, niestety nie jestem konstruktorem i nie mam wiele wspólnego z tego typu rzeczami. Muszę zawiesić "grono" głośników o łącznej wadze 120kg Ramie ma być w kształcie litery L (wydaje mi się że z podpórką) mocowane do ściany ceglanej (grubość ściany około 0,5 m) długość ramienia 1,8 m. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć najlepiej narysować odręcznie jak powinien wyglądać taki rysunek jakie informacje powinny się na nim znaleźć. Wydaje mi się że można coś takiego zrobić z profila 40 x 40 x 2 mm ze stali nierdzewnej AISI304 (czy takie jest oznaczenie stali nierdzewnej?), Nie wiem jak powinna być długość elementu pionowego (przylegającego do ściany) i w ilu punktach mocowane w jakich odstępach. Dołączam plik poglądowy jak to ma wyglądać. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
Załączniki
Rysunek1.dwg
(287.25 KiB) Pobrane 175 razy
dejavito

Re: Rys wykonawczy ramie/uchwyt

Postprzez milena » gru 09, 2010 21:07

Dodaj rysunek w innym formacie np. jpg.
milena

Postprzez MYCA » gru 09, 2010 21:16

:D Witam,

tak z brzusia

głośników o łącznej wadze 120kg .....długość ramienia 1,8 m.... zrobić z profila 40 x 40 x 2

to sie nie uda. Chyba, ze podpore (ten ukosny element) dasz dluzszy. A jak wysoko maja te glosniki wisiec? Jak pod sufitem, to zaparlbym dodatkowo od strony sufitu (wyciagnalbym wyzej belke pionowa.

Pozdr. :) tomek
------------------

Pozdr. :D tomek
MYCA

Postprzez jamaguwi » gru 10, 2010 08:45

Witam!
Proponuję:
1.Skrócić podwieszenie głośników.
2.Obniżyć położenie belki poziomej.
3.Zastosować przegub na końcu belki.
4.Podwiesić zastrzał z linki (obnizenie belki pozomej zwiekszy przestrzeń na zastrzał - jak najbliżej sufitu, coby stępic kąt tegoż)
5.Można usztywnić dodając dwa zastrzały po obu stronach belki - tym razem w płaszczyźnie poziomej.
Rysunek:
wieszak.pdf
(173.17 KiB) Pobrane 156 razy

PZDR
jamaguwi

Postprzez dejavito » sty 08, 2011 23:42

Dziękuję wszystkim za pomoc. Sprawę na szczęście przejął konstruktor.
dejavito

Powrót do Off topic