_

Rysunek techniczny. Wyrwanie w przekroju.

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Rysunek techniczny. Wyrwanie w przekroju.

Postprzez tamox » sty 24, 2012 11:01

Cześć,

Mam problem znaczy nie mam problemu tylko się zastanawiam nad zakreskowaniem obszaru...

Do rzeczy:

Mam sprzęgło tulejowe z przejściowym rowkiem wpustowym i otworem pod kołek "bezpieczeństwa". Wpust i kołek są do siebie prostopadłe.

Moje jak powinno wyglądać kreskowanie wyrwania kołka w przekroju? Pozdrawiam.

Obrazek

P.S

chciałem zaznaczyć iż miałem tutaj konto, ale jakimś dziwnym trafem przy rejestracji nowego użytkownika na danym email wyświetla się, że jest taki użytkownik o takim email, a podczas przypominania hasła wyrzuca, że nie ma takiego użytkownika z takim email... takie info dla admina.
tamox

Re: Rysunek techniczny. Wyrwanie w przekroju.

Postprzez synumk » sty 24, 2012 11:26

Wpust i kołek są do siebie prostopadłe.

Na twoich obu wersjach są równoległe.
synumk

Postprzez tamox » sty 24, 2012 12:55

Ja osobiście narysowałbym to tak jak na środkowym rysunku na górze. Jednak prowadzący kazał mi to przedstawić w takiej postaci jak na rysunkach na dole. I teraz się zastanawiam jakie kreskowanie powinno być w wyrwaniu. Pozdrawiam.
tamox

Postprzez Struś » sty 24, 2012 20:10

Ja na uczelni już słyszałem kilka wersji od różnych prowadzących i wniosek jest taki "w pracy rób tak, żeby ktoś patrzący na rysunek zrozumiał, o co chodzi, a na uczelni tak, jak chce prowadzący"... Wersje, które usłyszałem:
-wyrwanie w przekroju jest niepoprawne
-wyrwanie w przekroju robi się tak, jak narysowałeś, tylko kreskowanie przesuwa się o pół podziałki
-wyrwanie w przekroju robi się tak, że najpierw jedna linia zaznacza powrót z przekroju do widoku, a druga dopiero wyrywa (żeby nie wyrywać w przekroju :D)
-wyrwania w przekroju się nie zaznacza, tylko po prostu rysuje się tak, jak narysowałeś, a tam gdzie masz przekrój nie zaznaczasz wyrwania linią, tylko zostawiasz kreskowanie wcześniejsze przekroju

Wniosek jest taki, że idź na konsultacje i spytaj się prowadzącego, jak jego zdaniem jest dobrze ;]
Struś

Postprzez mrpl » sty 24, 2012 22:19

Heh kiedyś miałem ten sam problem, prowadzący powiedział żeby to tak zrobić, po czym jak przyniosłem gotowe to powiedział że tak się nie robi i żeby to zrobić inaczej :D Także lepiej pokaż to inaczej, wyrwanie w przekroju jest mało czytelne.
mrpl

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących