_

Rysunki techniczne do ćwiczeń

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Rysunki techniczne do ćwiczeń

Postprzez elolve » paź 26, 2015 11:56

Witam, znacie może jakąś stronę, albo jakieś książki gdzie jest duży zbiór w miarę prostych rysunków technicznych różnych detali? Chodzi mi o wszystkie rzuty, wymiary. Głownie mają to być płytki, wałki, tulejki jakieś elementy, detale, tak by poćwiczyć i samemu pokombinować. Do tej pory brałem z grafiki google jak coś się znalazło i czasem w książkach coś było, ale ogólnie bardzo mało tego samemu znalazłem dlatego proszę o pomoc.
Jak do tej pory ćwiczyłem sobie modelowanie krok po kroku z filmików z youtube, ale teraz już bym sam chciał na podstawie wymiarów z rysunku coś zrobić.
Dziękuję.
elolve

Re: Rysunki techniczne do ćwiczeń

Postprzez CADrysunki » lis 14, 2018 22:20

Możesz poszukać na stronach producentów którzy sprzedają takie elementy jakie chcesz stworzyć.
Rozwiązaniem jest także napisanie do tych producentów o przesłanie Tobie mailem takich archiwalnych projektów.
Jeśli chciałbyś poćwiczyć rysowanie w AutoCAD to mogę polecić Tobie swojego bloga cadrysunki.pl
Ostatnio edytowany przez CADrysunki, lis 16, 2018 19:15, edytowano w sumie 1 raz
CADrysunki

Re: Rysunki techniczne do ćwiczeń

Postprzez cordem » lis 14, 2018 22:35

Nie jest to zestaw rysunków do ćwiczeń ale:

Rysunek techniczny i maszynowy, Dobrzański
Uchwyty obróbkowe-Poradnik Konstruktora, Dobrzański
Rysowanie i projektowanie części maszyn - poradnik, Lubiński, Kociszewski, Szczurek
Podstawy konstrukcji maszyn, Pomoce do projektowania z atlasem, Juchnikowski, Żółtowski

Znajdziesz tam wiele informacji co i jak rysować.
http://zszsokolka.pl/pliki/Rysunki.pdf

Poszukaj też w internecie. jest wiele rysunków części maszyn.
Ważne też abyś umiał korzystać z norm maszynowych w których podawane są wymiary znormalizowane, tolerancje i pasowania.
Obliczenia i analizy wytrzymałości
i mechaniki konstrukcji
www.cordem.pl
cordem

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących