_

[Inventor] [Solidwroks] [Abaqus] Silnik dwusuwowy 50-125cc

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

[Inventor] [Solidwroks] [Abaqus] Silnik dwusuwowy 50-125cc

Postprzez Maximos » paź 02, 2017 09:41

Cześć wszystkim,
biorę się za pisanie pracy (temat to: Projekt wstępny gokarta z obliczeniami MES). Głównie będzie polegało to na zaprojektowaniu ramy i policzeniu jej w Abaqusie. 1 moje pytanie to czy da się jakoś skonwertować i przerzucić projekt z Inventora do Abaqusa? Wiem że jest taka możliwość w Solidworksie ale nie pracowałem na nim nigdy, natomiast w Abaqusie ciężko mi się projektuje i chce go użyć tylko do obliczeń MES. 2 pytanko to czy ma ktoś linka lub jest w posiadaniu projektu 3D Silnika dwusuwowego 50-125cc. Chodzi mi o to aby ułatwić projektowanie ramy i fajnie by było wrzucić do projektu taki silniczek (w pracy jest to projekt wstępny i nie jest to wymagane, ale zawsze lepiej wygląda). Jeżeli nie uda mi się znaleźć takiego silnika ani rysunku z głównymi wymiarami to po prostu wybiorę się na tor kartingowy i pomierzę to i owo :wink: .
Z góry dzięki za pomoc.
Maximos

Re: [Inventor] [Solidwroks] [Abaqus] Silnik dwusuwowy 50-125

Postprzez NewJoker » paź 02, 2017 10:52

Niestety Inventora nie ma wśród programów CAD, dla których możliwe jest połączenie z Abaqusem:

https://www.3ds.com/products-services/s ... nterfaces/

Oczywiście w dalszym ciągu możesz wykorzystać model zrobiony w Inventorze do obliczeń w Abaqusie. Wystarczy go zapisać w uniwersalnym formacie IGES lub STEP i zaimportować do Abaqusa.

Natomiast tego modelu silnika niestety nie posiadam, ale polecam poszperać na grabcad.
NewJoker

Postprzez Maximos » paź 02, 2017 11:42

Ok, dzięki za podpowiedzi :)
Maximos

Postprzez NewJoker » paź 02, 2017 11:59

Nie ma sprawy. Życzę powodzenia z pracą :-)
NewJoker

Powrót do Modelowanie 3D