_

Simufact lub MARC/MENTAT i Fortran

Forum o CAE.

Simufact lub MARC/MENTAT i Fortran

Postprzez mismichael » wrz 18, 2019 17:24

Witam,

Obecnie przy moim projekcie używam Simufacta z MSC Software. Ostatnio wyszło, że będę musiał stworzyć własne podrutyny. MSC Software poleca użycie Visual Studio + Parallel Studio XRE (kompilator Fortrana). Obydwa te programy są bardzo drogie i nię będę w stanie ich kupić zanim będę na 100% pewien, że wszystko działa poprawnie a potem i tak z trudem.

Podejrzewam, że taka sama metoda będzie działać również w przypadku MARC.

Czy istnieje możliwość użycia innego kompilatora niż Intel i IDE innego niż VS? Czy ktoś tutaj to skonfigurował tak, żeby działało?
Dziękuję za pomoc z gory.
mismichael
 
Posty: 8
Dołączył(a): lis 29, 2009 23:24

Re: Simufact lub MARC/MENTAT i Fortran

Postprzez Thermal_Engineering » wrz 18, 2019 18:13

Nie miałem nigdy do czynienia z oprogramowaniem o którym piszesz, natomiast kompilator nie powinien mieć znaczenia, nawet jeśli nie ma oficjalnego "wsparcia" ze strony producenta oprogramowania. IDE nie ma znaczenia, to tylko tylko bardziej rozbudowany edytor tekstu (kodu) i środowisko z poziomu którego możesz kompilować i debugować programy. Spróbuj na początek użyć kompilatora gfortran, a jako edytor/IDE np. Atom + odpowiedni pakiet wspierający Fortrana (kolorowanie składni, autouzupełnianie słów kluczowych itp.).

PS. nie ma takiego słowa jak "podrutyna", ang. subroutine tłumaczy się jako (pod)procedura, i tego okreslenia używa się w zasadzie jedynie w Fortranie, w innych językach programowania procedury nazywane są funkcjami.

Na początek radzę Tobie pobawić się trochę z samym Fortranem, tutoriale znajdziesz w internecie, także na Youtube, a dopiero potem zacząć pisać programy/biblioteki DLL dla innego softu, tj. Simufacta.
Thermal_Engineering
 
Posty: 3
Dołączył(a): sie 29, 2019 21:08


Powrót do CAE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników