_

Skaner Wielkoformatowy

Wszystko o działającym (lub nie) sprzęcie w pracy CAD-owca.

Skaner Wielkoformatowy

Postprzez swadowski » paź 18, 2013 09:58

Witam Serdecznie,

Zamierzam zakupić używany skaner wielkoformatowy w związku z czym chciałem prosić szanownych kolegów o radę dotyczącą jego testowania.
Czy jeśli powiedzmy pójdę do gościa przetestować skaner - dam mu pomięte A0 po rozłożeniu z A4, skaner to bez problemu weźmie i obraz będzie ok czy to jest podstawa do stwierdzenia że skaner jest ok i można brać?

Czy są jakieś inne detale, na które należy zwrócić uwagę? Informacje, które uchronią przed kupnem kupy złomu :)

Z góry dzięki za rzetelne informacje.

Szymon
swadowski

Re: Skaner Wielkoformatowy

Postprzez notdot » paź 18, 2013 18:11

po rozłożeniu z A4 będzie widać miejsca złożeń
co do testów najlepiej mieć wydrukowany rysunek z różnymi liniami, obiektami w różnych wielkościach/kolorach, również jakieś wyrazy czy zdania z różną wielkością czcionki, linie w różnych odległościach pod różnymi kątami
pewnie wiesz o co mi chodzi
wiele skanerów ma takie rysunki dostarczone w komplecie do konfigurowania/ustawiania
zrób skan takiego rysunku i sobie zobacz czy nie ma przekłamań czy kolory są dobrze oddawane czy drobne linie/kształty są dobrze odwzorowane, itp
jeśli skaner używany dość często warto też zwrócić uwagę czy papier jest wciągany równo, to też da się sprawdzić równością linii na zeskanowanym rysunku
notdot

Re: Skaner Wielkoformatowy

Postprzez swadowski » paź 28, 2013 14:15

No z tym A4 to nie do końca mogę się zgodzić, jestem budowlańcem i często kopiuje rysunki A0 - złożone w A4 a czasem i potargane - gość wpuszcza to w skaner OCE TCS500 i kopia wychodzi perfekcyjna... może soft auto. czy coś?
Jeśli chodzi o materiały eksploatacyjne takiego skanera to czytałem o świetlówkach, czy coś jeszcze?

Pzdr
swadowski

Powrót do Hardware