_

Solidworks- błąd tworzenia siatki

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Solidworks- błąd tworzenia siatki

Postprzez Avinee » sty 17, 2021 16:13

Dzień dobry, chciałem wykonać siatkę takiego oto modelu regału, przy próbie jej utworzenia pojawiają się błędy w pionowych belkach. Chciałem dodać model SLDASM jednakże nie mogę go wrzucić tutaj (chyba że jest inna opcja?) ;c Czy ktoś ma jakiś pomysł? z góry dziękuje za odpowiedź ;)
Załączniki
blad.png
Avinee

Re: Solidworks- błąd tworzenia siatki

Postprzez NewJoker » sty 17, 2021 18:14

W SolidWorks Simulation bardzo często są problemy z wygenerowaniem siatki. Na początek spróbuj znacznie zmniejszyć rozmiar elementów, w wielu przypadkach to pomaga. Ale może się okazać, że model będzie trzeba przerobić/uprościć do analizy.
NewJoker

Re: Solidworks- błąd tworzenia siatki

Postprzez bildder » sty 18, 2021 13:36

Przede wszystkim jest to siatka mieszana, zwróć uwagę że występują tam i blachy i bryły.
Szczerze mówiąc na pierwszy rzut oka to aż się prosi zrobienie tego w module konstrukcji spawanych i potraktowanie całości siatką belek.

W przeciwnym razie czeka Cię pracochłonne definiowanie wzajemnych kontaktów.

Przyczyną błędu pewnie jest rozmiar. Są tam informacje o błędach albo uruchom diagnostykę niepowodzenia.

Przy okazji, przyjmuje się, że powinny być 2-3 elementy przez grubość (blachy). Więc cienkie blachy musiałyby mieć bardzo mały element albo trzeba je zamienić na siatkę skorupową - co w nowszych wersjach odbywa się automatycznie.
Możesz też zrobić tak, że otwierasz część z błędem, lokalnie zakładasz siatkę i patrzysz jaki rozmiar działa.

Później stosujesz ten rozmiar w złożeniu jako sterowanie siatki.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
----------------------------
Szkolenia SOLIDWORKS
Podręczniki SOLIDWORKS
Nowy blog SOLIDWORKS
bildder

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących