_

SolidWorks czy IRONCAD?

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

Re: SolidWorks czy IRONCAD?

Postprzez g_eng » cze 01, 2017 13:45

Witam wszystkich

Ciekaw jestem co wybrał ostatecznie autor wątku, bo z tego co widzę miał się zdecydować do końca maja.
Ja też się zastanawiam nad wyborem programu 3D pomiędzy Ironcad i Solidworks. Potrzebuję go głównie do konstrukcji i blach. Wiem, że funkcjonalność mają w miarę podobną, a nie ukrywam, że oprócz tego równie istotne są dla mnie cena i koszty utrzymania. Jak to wygląda w praktyce?
g_eng

Postprzez gieroy » cze 01, 2017 18:49

domyślam się że dyskusja zakończona ale nie zgadzam się z
Martinoos napisał(a): No i w przypadku SW stosują taką zagrywkę że pierwsza licencja tanio ale już przy drugiej i kolejnych – płacisz wg cennika ! IRON myślę że ci spokojnie wystarczy ale to system zdecydowanie mniej rozpoznawalny i mniej „prestiżowy”….

kolejne nie są w cenach cennikowych bynajmniej!
a aktualizacje, przecież nie trzeba gonić rok w rok do przodu jeśli tylko na własne potrzeby i nie ma wymiany natywnych plików z innymi firmami. I tak większość operatorów nie wykorzystuje wszystkich obecnych funkcji
gieroy

Postprzez Adrian Dudek » lip 27, 2017 10:26

Kilka odpowiedzi wyżej padła nazwa ZW3D - postanowiłem sprawdzić co to za twór. Początkowy wybór był pomiędzy Ironcad a SW. Do tej listy doszło właśnie ZW3D po przeczytaniu tej tu dyskusji. I ostatecznie wybór padł na.. ZW3D. Dlaczego? Mnie interesowało głównie modelowanie blach i konstrukcji spawanych i w tym temacie program sprawdza się świetnie. A że cena przystępna.. Szczerze polecam.
Adrian Dudek

Poprzednia strona

Powrót do Modelowanie 3D