_

SolidWorks czy IRONCAD?

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

SolidWorks czy IRONCAD?

Postprzez Dacascos23 » kwi 14, 2017 10:14

Cześć wszystkim,

Panowie i Panie szybkie pytanie, który soft wybrać SolidWorks czy IRONCAD? Program będzie potrzebny do projektowania konstrukcji z profilii aluminiowych. Zależałoby mi na wczytywaniu plików dwg jako przekrój do wyciągnięcia. Do końca maja mam dostać dotację i trzeba się na coś zdecydować. Proszę o fachowe wypowiedzi, najlepiej BEZ reklam!
Dacascos23

Re: SolidWorks czy IRONCAD?

Postprzez TheBakerMan » kwi 14, 2017 10:32

Solidworks to chyba najbardziej profesjonalny i rozbudowany program do projektowania 3D i nie tylko. Ironcad nie powala...
TheBakerMan

Postprzez Remal » kwi 14, 2017 10:39

Solidworks to chyba najbardziej profesjonalny i rozbudowany program do projektowania 3D i nie tylko.

Niezły trolling :)

Co do tematu, do samych konstrukcji aluminiowych powinien wystarczyć CAD 3D z niższej półki, średnia półka jak Solidy i Inv to do takiego celu przerost formy nad treścią.
Remal

Postprzez inzmechanik » kwi 14, 2017 10:48

Obaj producenci pozwalają na przetestowanie swoich systemów, bez problemu znajdziesz dystrybutorów obu rozwiązań i możesz zamówić prezentacje u siebie w firmie.

Jednemu pasuje taki system, drugiemu inny. Niektórzy nie wyobrażają sobie projektowania w niczym poza AutoCAD. Masz ponad miesiąc na decyzje, wydaje mi się, że najlepiej podjąć ją samodzielnie na podstawie testów, finansów dalszych planów rozwoju firmy. Do tego typu projektów raczej nie będzie większej różnicy w możliwościach obu systemów.
inzmechanik

Postprzez krzysztofel » kwi 14, 2017 12:14

Dacascos23 napisał(a):Cześć wszystkim,

Panowie i Panie szybkie pytanie, który soft wybrać SolidWorks czy IRONCAD? Program będzie potrzebny do projektowania konstrukcji z profilii aluminiowych. Zależałoby mi na wczytywaniu plików dwg jako przekrój do wyciągnięcia. Do końca maja mam dostać dotację i trzeba się na coś zdecydować. Proszę o fachowe wypowiedzi, najlepiej BEZ reklam!

Mało informacji... tylko konstrukcje alu? Pewnie będziesz korzystał z jakiegoś dostępnego producenta "ARMA, Alutec, Bosch Rexroth, Item" każdy z nich udostępnia gotowe bloki, którym IRONCAD nadaje automatycznie punkty magnetyczne. Można też zaimportować przekrój z DWG. W Solidzie nie spotkałem się z trybem upraszania profili do wydruku więc weź również pod uwagę, że podczas tworzenia dokumentacji na bardzo dokładnych profilach można uzyskać czarną plamę, a w IRONCAD masz 4 konfiguracje do wyboru automatycznie przebudowujące całą konstrukcje. :) Zdecydowanie polecam IRONCAD jeśli ma być to do konstrukcji.

Filmiki z youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=Qy9sGLWVs0E
https://www.youtube.com/watch?v=V9zAf7SuOkM
https://www.youtube.com/watch?v=KmOvOd_qY4E
KONIECZNIE POZNAJ IronCAD.
STUDENCI MECHANIKI I BUDOWY MASZYN Z CAŁEGO KRAJU! ->DOŁĄCZ DO NAS!
Strona www: http://www.ironcad.pl/forum/index.php
krzysztofel

Postprzez bildder » kwi 14, 2017 21:08

Jako użytkownik SW od 17 lat z całą powagą stwierdzam, że należy kupić Ironcada ponieważ krzysztofel poleca, a poza tym ma upraszczanie profili do wydruku, a SOLIDWORKS nie ma.

Poza tym nie chcę wchodzić w polemikę, który CAD lepszy... niech sprzedawcy walczą!
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
----------------------------
Szkolenia SOLIDWORKS
Podręczniki SOLIDWORKS
bildder

Postprzez Piotrek_Zet » kwi 15, 2017 23:17

bildder napisał(a):Jako użytkownik SW od 17 lat z całą powagą stwierdzam, że należy kupić Ironcada ponieważ krzysztofel poleca, a poza tym ma upraszczanie profili do wydruku, a SOLIDWORKS nie ma.

Poza tym nie chcę wchodzić w polemikę, który CAD lepszy... niech sprzedawcy walczą!

Absolutnie się zgadzam, krzysztofel wygląda na całkowicie niezależnego specjalistę, zawsze przedstawia bardzo konkretne argumenty za i przeciw, nie faworyzuje żadnego systemu... Takich specjalistów nam trzeba w kraju!

Ale żeby nie rozwalać całkiem tego tematu - dlaczego bierzesz tylko te 2 softy pod uwagę?
Co zadecydowało o tym, że nie rozważasz SolidEdga? Inventora? ProE? A jak proste konstrukcje to nawet AutoCad?
Co dokładniej będziesz składał z tych profili?
Z resztą tak jak zostało to napisane wcześniej - zainstaluj różne softy, zobacz który Ci pasuje, zamów pokaz od przedstawicieli i sam zdecyduj :)
Piotrek_Zet

Postprzez Martinoos » kwi 19, 2017 12:22

Dacascos23 napisał(a):Cześć wszystkim,

Myśle że pod względem funkcjonalnym obydwa systemy prezentują identyczne możliwości. Tak wiec zależy czy będziesz wydawał kasę „firmową" czy własną…. ;) Bo SW będzie zdecydowanie droższy jeżeli chodzi o tzw. „utrzymanie”. Aktualizacje, ewentualne upgrady do wyzszych wersji itd.. No i w przypadku SW stosują taką zagrywkę że pierwsza licencja tanio ale już przy drugiej i kolejnych – płacisz wg cennika ! IRON myślę że ci spokojnie wystarczy ale to system zdecydowanie mniej rozpoznawalny i mniej „prestiżowy”….
Martinoos

Postprzez kasztan00126 » kwi 21, 2017 07:49

Co do ProE i Creo sam w nich pracuje i wydają mi się fajnym oprogramowaniem. Ale jesli chodzi o kulturę pracy w nich, to są dość specyficzne. Jeśli bedziesz tworzył/ składał profile aluminiowe to nie polecam bo program dosłownie zajeb** cie pracą.

Przykład: jeśli bedziesz chciał pobrać jakiegoś stepa np profil to program zaimportuje go jako powierzchnie i wszystko będzie dobrze jak da się zrobić z niego bryłe. Jeśli geometria będzie rozwalona: powierzchnie się nie schodzą itp to jest to zabawa na długie godziny . Oprogramowanie fajne to konstrukcji form wtryskowych, okrojników itp
kasztan00126

Postprzez cashan » kwi 21, 2017 14:07

Jak tak każdy 3 grosze wciska - to ja się spytam dlaczego nie Zw3D :) ?
..
Uprzedzę - nijak nie jestem związany z dystrybutorem poza tym że kupiłem i używam :D...
cashan

Następna strona

Powrót do Modelowanie 3D