_

Solidworks/ Inventor - YT

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

Solidworks/ Inventor - YT

Postprzez tomojnick » wrz 10, 2019 10:59

Witam. Czy mogę robić tutoriale w Solidowrks/Inventor i wrzucać je na swoim kanale na yt ?
tomojnick

Re: Solidworks/ Inventor - YT

Postprzez Kacper Suchomski » wrz 10, 2019 11:43

Tak. Możesz
Kacper Suchomski

Postprzez tomojnick » wrz 10, 2019 13:40

Kacper Suchomski napisał(a):Tak. Możesz

nie bede mial zadnych problemwow z tego tytulu?
tomojnick

Postprzez Kacper Suchomski » wrz 10, 2019 17:01

Chyba nie rozumiem pytania.

Jeżeli masz nielegalnego softa - tak, będziesz miał problemy.
Jeżeli będziesz kopiował cudze pomysły (detale, zespoły, urządzenia, patenty) bez ich zgody - tak, możesz mieć problemy.
Jeżeli będziesz udostępniał w ten sposób jakieś poufne informacje firm i osób trzecich, bez ich zgody - tak, będziesz mieć problemy.

Ale rejestrowanie ekranu, jak robisz coś dobrowolnie, z własnej woli i za własne pieniądze nie jest w żaden sposób zabronione. Wręcz przeciwnie - wiele osób udostępnia tutoriale na swoich kanałach.
Kacper Suchomski

Postprzez sturnus » wrz 10, 2019 21:22

Kacper Suchomski napisał(a):
[...]Jeżeli masz nielegalnego softa - tak, będziesz miał problemy.[...]

Nawet legalny (np. wersja studencka) może być przyczyną problemów o ile kanał na YT jest komercyjny.
Pzdr.
sturnus

Postprzez Kacper Suchomski » wrz 11, 2019 06:06

Używanie wersji studenckiej do celów komercyjnych jest nielegalne. To jednoznaczne stwierdzenie
Kacper Suchomski

Postprzez tomojnick » wrz 11, 2019 20:01

Kacper Suchomski napisał(a):Używanie wersji studenckiej do celów komercyjnych jest nielegalne. To jednoznaczne stwierdzenie

Ehh lipa straszna :( Liczyłem że jednak jakimś cudem można w wersji studenckiej :(
tomojnick

Postprzez tomojnick » wrz 11, 2019 23:54

A jakie mogą byc konsekwencje? Zgłoszą to do yt i usunął mi filmik ?
tomojnick

Postprzez Kuracki » wrz 12, 2019 00:23

tomojnick napisał(a):A jakie mogą byc konsekwencje? Zgłoszą to do yt i usunął mi filmik ?

Wyluzuj trochę. Kto ma ci niby zgłosić do YT? Że niby producent oprogramowania monitoruje YT i zgłasza filmy o tematyce softu który produkuje?
Pomyśl logicznie jak byś był producentem jakiegoś oprogramowania to zależało by ci na tym aby program się rozpowszechniał i rosło community.
Jeśli ktoś ci zgłosi kanał na YT to tacy filozofowie jak sturnus.
Kuracki

Postprzez tomojnick » wrz 12, 2019 01:08

Kuracki napisał(a):
tomojnick napisał(a):A jakie mogą byc konsekwencje? Zgłoszą to do yt i usunął mi filmik ?

Wyluzuj trochę. Kto ma ci niby zgłosić do YT? Że niby producent oprogramowania monitoruje YT i zgłasza filmy o tematyce softu który produkuje?
Pomyśl logicznie jak byś był producentem jakiegoś oprogramowania to zależało by ci na tym aby program się rozpowszechniał i rosło community.
Jeśli ktoś ci zgłosi kanał na YT to tacy filozofowie jak sturnus.

Wiesz, głównie chodzi o to, że wciąż uczę się modelować. Wracam ze stażu po 8h modelowania Solid/Fusion i po pracy siadam w domu i kolejne 4h modeluje w Inventor/Solid i wrzucam na yt na swój kanał i (to głupie, wiem) ale mam dzieki temu wiekszą chęć i w ogóle sens modelowania (po godzinach, ogólnie kocham to, ale modelować tak do szafki to lipa) i dzielenia sie tym z innymi na serwisie yt. No ale naszła mnie refleksja, że nie chce później beknąć przez to. Więc wybaczcie.
tomojnick

Powrót do Modelowanie 3D