_

SOLIDWORKS - WIAZANIA DUZY PROBLEM

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

SOLIDWORKS - WIAZANIA DUZY PROBLEM

Postprzez CwaniakzPKSU » lut 22, 2020 01:15

Jak w temacie, problem polega na tym by ten mały wystający ponad powierzchnie kuli "dzyndzel" nie przenikał dwóch powierzchni niebieskich, ustawiłem wiązania koncentryczne, próbowałem się bawić blokowaniem, ograniczeniem ruchu lecz na nic to.
https://www.szybkiplik.pl/download/1ad2 ... 6347f.html
Załączniki
wiazanie.jpg
CwaniakzPKSU

Re: SOLIDWORKS - WIAZANIA DUZY PROBLEM

Postprzez sturnus » lut 23, 2020 13:35

Ten "dzyndzel" to się nazywa cylinder lub walec. :D Normalnie (przy użyciu wiązań i tych dwóch elementów ) się nie da. Trzeba pokombinować. W tym przypadku (na etapie który zrobiłem czyli ograniczenie do połowy średnicy "dzyndzla" :D) potrzebne są 2 dodatkowe obiekty. Tobie, byś za bardzo nie "cwaniaczył" w PKS-ie, pozostawiam jak zrobić resztę. Proste zadanie - jeśli do jutra nie będzie odpowiedzi - więcej nie pomogę! :D.

Pzdr.

https://megawrzuta.pl/download/0c2fb0cd ... cf208.html
Ostatnio edytowany przez sturnus lut 26, 2020 01:54, edytowano w sumie 3 razy
sturnus

Postprzez sturnus » lut 24, 2020 23:03

Nie dość że Cwaniak to jeszcze twardziel! :D
sturnus

Postprzez CwaniakzPKSU » lut 28, 2020 21:02

Niestety ale ruch tego dzyndzla, walca który wykonałeś niby jest ograniczony do jego osi, jednak potrafi on przenikac sciany chyba ze trzeba nalozyc dodatkowe wiazanie
Załączniki
dzyndzel.jpg
Ostatnio edytowany przez CwaniakzPKSU, lut 28, 2020 21:33, edytowano w sumie 1 raz
CwaniakzPKSU

Postprzez bildder » lut 28, 2020 21:14

Ale to ma być jakaś konkretna rzeczy czy taka zabawa? Jeżeli chcesz symulować ruch to utwórz badanie, zdefiniuj pary kontaktowe i podczas ruchu po napotkaniu przeszkody dźwignia się zatrzyma.

Jeżeli ma to być ograniczone wiązaniami to może wystarczą 2 wiązania limitu kąta. Albo wiązanie punktu do sfery, tak żeby sie przemieszczało wyłącznie w jej obrębie.

Do czego to ma być?
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
----------------------------
Szkolenia SOLIDWORKS
Podręczniki SOLIDWORKS
Nowy blog SOLIDWORKS
bildder

Postprzez sturnus » lut 29, 2020 00:16

CwaniakzPKSU napisał(a):Niestety ale ruch tego dzyndzla, walca który wykonałeś niby jest ograniczony do jego osi, jednak potrafi on przenikac sciany chyba ze trzeba nalozyc dodatkowe wiazanie

Pisałem Tobie:

sturnus napisał(a):[...] W tym przypadku (na etapie który zrobiłem czyli ograniczenie do połowy średnicy "dzyndzla" :D) potrzebne są 2 dodatkowe obiekty. Tobie, byś za bardzo nie "cwaniaczył" w PKS-ie, pozostawiam jak zrobić resztę. [...]

bildder napisał(a):Ale to ma być jakaś konkretna rzeczy czy taka zabawa? Jeżeli chcesz symulować ruch to utwórz badanie, zdefiniuj pary kontaktowe i podczas ruchu po napotkaniu przeszkody dźwignia się zatrzyma.[...]

Działa niestety tylko podczas analizy. No i wymaga Professional.

bildder napisał(a): [...]Jeżeli ma to być ograniczone wiązaniami to może wystarczą 2 wiązania limitu kąta.

Nie zadziała. :(

bildder napisał(a):[...] Albo wiązanie punktu do sfery, tak żeby sie przemieszczało wyłącznie w jej obrębie.

Też niestety nie działa. SW traktuje tą ćwiartkę jako kulę, wynika to ze specyfiki jądra Parasolid.

Pzdr.
sturnus

Postprzez CwaniakzPKSU » lut 29, 2020 09:15

Spodziewałem się że w wiazaniu ktore wykonales walec bedzie przenikal tylko do osi swej a nie caly a ja mam zrobic tak by w ogole nie przenikal.O ile czesci troche juz rysuje to w wiazaniach jestem kompletnie zielony,
CwaniakzPKSU

Powrót do Forum CAD