_

space mouse używany

Wszystko o działającym (lub nie) sprzęcie w pracy CAD-owca.

space mouse używany

Postprzez gonek » gru 15, 2005 13:32

Witam

Wiem, że już było na temat space mouse'ów na forum ale nie znalazłem zadowalających mnie odpowiedzi.
Przymierzam sie do kupna używanego space mouse'a i chciałbym sie Was zapytac na co zwrocic uwage kupując to urządzenie. Co sie wogóle tam psuje i jak szybko sie to zużywa? Czy jak kupie taki który był używany non stop przez dwa lata to mi nie padnie po miesiącu? Zastanawiam sie nad space mouse plus albo spaceball.

Z góry dzięki za odpowiedzi

Pozdrawiam
gonek

Re: space mouse używany

Postprzez gonek » gru 16, 2005 12:30

Halo :)
Nikt z Was nigdy w życiu nie kupywał używanego space mouse'a...........??????? :)
gonek

Postprzez MarcinP » gru 17, 2005 16:06

Witam
Ja własnie kupiłem uzywanego Space-Mousa. Ciezko jest mi określic w jakim jest wieku, ale patrzac na kształty obudowy i na to, co sie obecnie produkuje, ma on okolo 5-10 lat. Nie pachnie nowoscia, ale niczego mu nie mozna zarzucic (odnośnie stanu technicznego). Sterowniki mozna sciagnąć ze strony internetowej. W autocadzie dziala bez zarzutu. Wszystkie kierunki ruchu daja sie opanowac i działaja. Generalnie sprzet sprawia wrazenie trudnego do zajechania, ale to tylko moja subiektywna ocena
Jedyny mankament to, ze nie działa (na razie) w Intellicada - którego jestem legalnym posiadaczem.. :(
Mam nadzieje, ze na tym forum znajde rozwiazanie tego problemu.

a z ciekawosci zapytam, jaki model chcesz kupic i za ile? Ja mam Magellan - Space Mause - 200zł
MarcinP

Postprzez bajbus » gru 18, 2005 00:15

witam

mysle ze spokojnie mozesz kupic.
w domu mam spacemouse ktorego kupilem uzywanego, ma pewnie kolo 5 lat.
w poprzedniej pracy mialem spacemouse plus, maja go od 3 lat, chodzi do dzis
w obecnej pracy mam spaceball, dopiero pol roku.
wszystkie te urzadzenia chodza bez zarzutu, nigdy nie bylo z nimi problemu.
osobiscie najgorzej oceniam spaceballa, kula jest zbyt duza a klawisze zle rozmieszczone. trzeba miec strasznie dlugie palce zeby je wygodnie obsluzyc. oczywiscie to moja ocena i tobie moze akurat bardziej lezec spaceball

pozdr
bajbus
bajbus

Postprzez Artur_S » gru 19, 2005 22:53

Hej. Polecalbym Magellan SpaceMause plus. Przy kupnie uzywanwgo nalezy zwrocic uwage na mikrostyki (guziki + - itd). Szczegolnie jesli byl uzywany pod Unix -em do Catii V4 :wink: tam "+" czyli "yes" i "-" czyli "no" sa uzywane non stop. W pracy na 10 "plusow" przez 5 lat w dwoch padly wlasnie mikroprzelaczniki od "+", spoko mozna dobrac u nas podobne za 10... groszy :wink: gozej z wymiana - trzeba miec troche wprawy w lutowaniu drobnych elementow lub zlecic to komus.
Artur_S

Powrót do Hardware