_

Splaszczanie rysunku

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Splaszczanie rysunku

Postprzez szpila_a92 » wrz 16, 2020 14:11

Hej

Mam problem ze splaszczeniem rysunku. Mianowicie model zostal zrobiony w programie CIVIL 3D ale tez czesc ksztaltek zostala podciagnieta z Revita. Nastepnie plik zostal zapisany w Autocadzie - potrzebny widok dla klienta. (MODEL/ ARKUSZ).
Niestety standardy nie pozwalaja zostawic tego w widoku 3d, wiec musimy go splaszczyc.
Probowalam opcji - flatten - u nas ze wzgledu na rozne ochrony systemu ta opcja dziala tak ze dla kazdej ksztaltki i placzyzny musze kliknac zgode - klikalam 2h i konca nie bylo widac.
Probowalam opcje move do nieskonczonosci i spowrotem - wywala mi ksztaltki modelowane bezposrednio w civil ( te revitowe sa splaszczane)
Probowalam zrobic insert do revita i zapisac jako arkusz i zrobic export do autocada - wywala mi ksztaltki z civila.
Probowalam zrobic insert do Bentleya (AECOSIM) i zapisac jako rysunek 2d splaszczony ale tak samo wywala ksztaltki z civila. Czy macie jeszcze jakis pomysl w jaki sposob mozna splaszczyc widok 3d ? Niestety ze wzgledu na ochrone danych nie moge podzielic sie widokiem danego rysunku.
szpila_a92

Re: Splaszczanie rysunku

Postprzez akor » wrz 17, 2020 22:52

A może:
RZUTPŁASKI / FLATSHOT

akor
akor

Re: Splaszczanie rysunku

Postprzez szpila_a92 » wrz 18, 2020 09:39

akor napisał(a):A może:
RZUTPŁASKI / FLATSHOT

akor

Hej,

Dzieki ! :wink:
Podzialalo i to bez zbednego mielenia! :D Nie jest idealnie i trzeba pobawic sie jeszcze troche z widokiem ale mniej wiecej o to chodzilo :)

Ps. jesli macie jeszcze jakies opcje to dajcie znac, przyda sie zawsze wiedziec cos wiecej :D
szpila_a92

Powrót do Forum CAD