_

[CATIA] Spore złozenie, spadek FPS przy obrocie

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

[CATIA] Spore złozenie, spadek FPS przy obrocie

Postprzez guzior » lut 19, 2018 09:18

Przegladam forum regularnie juz od jakiegos czasu.

Jest sobie złożenie (maszyna poligraficzna, wymiary rzeczywiste to ponad 17m dlugosci), masa rolek, lozysk, walków, pierścieni osadczych, spręzyn. Wszystko jest w złożeniu.

Generalnie do ok 2000 czesci (nie jest to sztywna wartosc, w pewnym momencie przestalem zwracac uwage) wszystko bylo bez zgrzytów. Teraz złożenie składa sie z ponad 4000 czesci. Mam właczony CGR, cache ustawiony na 4 giga na dysku ssd (i to dosc szybkim). Przy obracaniu modelu gdy cała maszyna jest w polu widzenia nazwijmy to "na długośc" (widok z konca przez cale 17mb maszny) obrót wyraznie zwalnia.

Jesli sprzet ma znaczenie to Precision M6600 na i7, 16gb ramu, ssd, quadro k5100 dosc sporo podkrecone. Rozdzielczosc fullhd.

Pierwszy raz operuje na az tak duzym zlozeniu i te spadki FPS to dla mnie nowosc i troche jednak mnie irytuja (a złozenie z dnia na dzien rosnie - projektuje cała maszyne)
guzior

Re: [CATIA] Spore złozenie, spadek FPS przy obrocie

Postprzez NewJoker » lut 19, 2018 11:42

Przede wszystkim sprawdź obciążenie pamięci, procesora i karty podczas pracy. Po pierwsze może to pomóc wyeliminować zbędne programy/usługi działające w tle a po drugie dowiesz się czy przy tym złożeniu wymagania nie przekraczają możliwości Twojego sprzętu. Lapka masz wypasionego, ale możliwe, że np. karta niedomaga gdy jest tyle części. Quadro jest bardzo dobre do CAD’a, ale nie w każdym aspekcie lepsze od serii GeForce. Oczywiście wszystko zależy też od programu.

To naprawdę potężne złożenie, więc spadki FPS na laptopie nie są takie zaskakujące.
NewJoker

Postprzez guzior » lut 19, 2018 16:36

Obciążenie proca dochodzi do 20%, pamięci 19%, gpy 24%. Dysk w porywach 10%.
guzior

Postprzez NewJoker » lut 19, 2018 17:22

Brzmi spoko, myślałem, że więcej się tego zużywa. W takim razie może bardziej jest to wina softu. Wszystkie sterowniki aktualne ? Sama CATIA też spatchowana ?
NewJoker

Postprzez guzior » lut 19, 2018 18:11

Tak. Stery najnowsze do grafy. SP7 tez jest
guzior

Postprzez NewJoker » lut 20, 2018 01:26

Obawiam się, że nic się z tym nie zrobi bez wymiany sprzętu. Możesz jeszcze spróbować ograniczyć jakość wizualizacji w programie wyłączają dynamiczne cienie czy co tam jest w opcjach widoku ;-)
NewJoker

Postprzez guzior » lut 20, 2018 09:19

Ja rozumiem jakby obciążenia podzespolow dochodzily do 100%. Ale ja mam load na poziomie 25% i takie cyrki?
guzior

Postprzez NewJoker » lut 20, 2018 11:36

To jak z grami komputerowymi - czasami nawet te stare potrafią klatkować na komputerach, które powinny je bez problemu uciągnąć. Może to być wina samego programu - tutaj analogia do optymalizacji gier.

Mógłbyś jeszcze sprawdzić czy problem dotyczy tylko CATII czy inne, z pozoru niezbyt duże, obciążenia podzespołów też go powodują. Ściągnij sobie jakieś dobre benchmarki.

Zwróć też uwagę na temperaturę procka i karty podczas pracy. Można ją zmierzyć np. HW Monitorem. Często zbyt wysoka temperatura jest pierwszą oznaką „zmęczenia” sprzętu. U mnie od niej się zaczęło a potem przyszły spadki wydajności i wreszcie karta umarła.
NewJoker

Postprzez jamaguwi » lut 20, 2018 12:50

U mnie ostatnio na jednym M6700 i7 K3000 zaczęło przycinać grafikę z winy zasilacza.
jamaguwi

Postprzez NewJoker » lut 20, 2018 13:28

Zasilacz też jest prawdopodobny. Ja podejrzliwie patrzę na ten element odkąd w starym kompie (składaku) powodował samoczynne wyłączanie się komputera i smród spalenizny aż w końcu zupełnie padł. Wybierając części do kolejnego PC zwróciłem szczególną uwagę na jakość zasilacza.
NewJoker

Następna strona

Powrót do Modelowanie 3D