_

Sposób do szybkiego pokazywania warstwy obiektu w odnośniku

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Sposób do szybkiego pokazywania warstwy obiektu w odnośniku

Postprzez 88marcin » cze 19, 2017 13:01

Witam,

często rysując działam na podkładach architektonicznych (w bloku lub odniesieniu) i czasami chce wyłączyć warstwy z podkładu. Nie pamiętam wszystkich warstw. Niestety długo trwa (lub wręcz program się zawiesza) włączenie lub wejście w blok i sprawdzenie warstwy obiektu.

Czy jest sposób na szybkie pokazanie w jakiej warstwie jest obiekt w bloku/odnośniku zewnętrznym?

Przykładowo jest taka funkcja w programie InstalSystem InstalSoft HCR i San tj.: klikając prawym przyciskiem myszy na obiekt/linię etc. - ten program pokazuje w jakiej warstwie jest ten obiekt i można te warstwą wyłączyć (wygasić).

Chodzi mi o taki lub podobny efekt.
Załączniki
Screenshot_1.jpg
88marcin

Re: Sposób do szybkiego pokazywania warstwy obiektu w odnośn

Postprzez ziele_o2k » cze 19, 2017 13:50

88marcin napisał(a):Witam,

często rysując działam na podkładach architektonicznych (w bloku lub odniesieniu) i czasami chce wyłączyć warstwy z podkładu. Nie pamiętam wszystkich warstw. Niestety długo trwa (lub wręcz program się zawiesza) włączenie lub wejście w blok i sprawdzenie warstwy obiektu.

Czy jest sposób na szybkie pokazanie w jakiej warstwie jest obiekt w bloku/odnośniku zewnętrznym?

Przykładowo jest taka funkcja w programie InstalSystem InstalSoft HCR i San tj.: klikając prawym przyciskiem myszy na obiekt/linię etc. - ten program pokazuje w jakiej warstwie jest ten obiekt i można te warstwą wyłączyć (wygasić).

Chodzi mi o taki lub podobny efekt.

Tutaj coś do wyłączania warstw obiektów:
http://cadtips.cadalyst.com/layer-properties/quickly-freeze-and-turn-layers
Ziele
ziele_o2k

Re: Sposób do szybkiego pokazywania warstwy obiektu w odnośn

Postprzez 88marcin » cze 22, 2017 10:11

Dzięki,

działa znakomicie :D
88marcin

Powrót do AutoCAD